Skocz do zawartości

Obsada dla 112 litrów lun troche więcej


bulimaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prosił bym o doradzenie fachowców o obsadę zbiornika 112l, lub nieco większego.

 

Interesują mnie ryby ciekawe w zachowaniu, które nie pływają bezsensu z jednej strony akwarium na drugą. Najlepiej coś z pielęgnic, lub pielęgniczek. Na pewno wszelkiej maści gupiki i etc odpadają :)

 

Proszę o takie obsady, aby możliwe było posadzenie w zbiorniku choć kilku roślinek.

 

Mogą być także typy do akwarium gatunkowego. Pewien czas temu zastanawiałem się nad pielęgnicami Zebra, ale na początek wolał bym chyba coś bardziej zróżnicowanego i z możliwością trzymania w bardziej zielonym akwarium, natomiast jeżeli znajdzie się jakaś ciekawa i niezwyczajna rybka to może się skusze:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od wymiarów mogłyby być pyszczaki saulosi lub rdzawe, muszlowce, jakieś naskalniki lub altolamprologus calvus ale z roślinności to za dużego wyboru nie masz. Za to fajne zachowania poobserwujesz :)

 

Jeśli chodzi o rybki do akwarium roślinnego to standardowo pielęgniczki lub bojowniki + ławica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda raczej średnio twarda. Narazie nie wiem ponieważ przymierzam się do zakupu zbiornika dopiero:)

 

A co powiecie na taki komplet ?:

 

- 4 x pielęgnice Kakadu (3+1)

- 4-5 x Piskorek Kuhla

- 1 x glonojad - jaki ?

- jeżeli się zmieści to na górę może para Gurami ?

 

lub to samo co wyżej tylko zamiast Kakadu to Agassiza ku której bardziej bym się skłaniał, i chyba jest spokojniejsza? Nie chciał bym aby goniły Piskorki, bo mi się pochowają. Tylko tutaj jeszcze nie doczytałem czy trzymać ją w parach czy też harem ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Parametry będę miał w Pn, ponieważ muszę zadzwonić do Urzędu Gminy - jak wspominałem nie zawsze jest to takie łatwe, aby znaleźć je w internecie.

 

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące oświetlenia;

 

Pierwotnie planowałem zastosować zestaw świetlówek Hagen, Aqua-Glo i Sun-Glo. W sklepie natomiast polecili mi zamiast Sun-Glo, Power-Glo. Jest ona droższa o ok. 100%, ale podobno różnica znacząca, z prezentacji sprzedawcy dało się zauważyć różnice w barwie światła, choć wydaje mi się że Sun-Glo daje przyjemniejsze i cieplejsze żółtawe spektrum. Czy warto ? Co sądzicie o takim zestawieniu ?

 

Zbiornik będzie obsadzony roślinami, ale nie przesadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...