Skocz do zawartości

Molinezja


minea
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

*Zakupiłam ostatnio rybki m.in. molinezje. Otóż molinezja ma jakby jedną płetwę nadgryzioną i płetwa jest na brzegach biała.Rybka jest cała czarna.(nie miała tak jak ją kupiłam). Co z nią nie tak?

 

litraż zbiornika:60litrów

kiedy zbiornik został założony :w lutym

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas:UniFilter 280 (aquael),cały czas

gatunki i ilość ryb:platka(3)danio(4)gupik(3)+(30)narybku,3 molinezje

ilość/rodzaj roślin : 5 roślin,m.in. kabomba,moczarka itd

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp. :grzałka Atman1 + napowietrzacz

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. : tropical płatki,mini granulki tropical i artemia mrożona

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) : ?

temperatura w zbiorniku : 25

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)-czyszczenie filtra+czyszczenie dna,raz w tyg 20% wody -wymiana

 

*Drugie pytanie,czy w podczas wymiany 20%wody można poruszać dnem?Czy w tym momencie choroby mogą wyjść..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: Po pierwsze, za mały zbiornik na molinezję. Jeśli kupiłaś już taką, jaką opisujesz to po prostu odnieś do sprzedawcy i złóż reklamację. Ja teoretycznie kazałbym mu ją jeszcze zjeść, ale bez tego też się obejdzie. Co do podmian wody, dnem poruszasz przy odmulaniu, a czy choroby tam są schowane ?? :roll: Jak masz coś w akwarium to będzie wszędzie a nie tylko w podłożu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś po tygodniu się taka zrobiła._Zastanawiam się czy znów mi nie wróciła ospa czy coś._Bo ryby zaczynają się ocierać o dekoracje....;(

Co do litrażu to myślę,_że za nie długo zakupię nowy zbiornik ;]

Swoją drogą to sprzedawcy zawsze tylko na zbyt liczą..._Dla nich rybki to tylko towar...;/

 

Luna: Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą Ci potrzebne testy do pH, No3, No2, Gh/Kh i najlepiej, żeby były to testy kropelkowe. Polecam firmę JBL, są dość kosztowne, ale sprawdzone, ewentualnie możesz kupić testy innych firm, trochę tańsze lub test w postaci paska , ale wtedy parametry będziesz miała "mniej więcej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...