Skocz do zawartości

[30l] Akwarium OPTIWHITE 30x30x30 pytania.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy i chciałbym waszych porad._Oto chcę zakupić taki zbiornik chcę robić taki, żeby był piękny i bardzo roślinny.

http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-30 ... 65873.html

I tutaj moje pytania:

1.Jaki filtr do tego akwa zewnetrzny /wewnetrzny jesli zewnetrzny to jakis tanszy nie wazne jaka firma.

2.Jakie podłoże do roślin? Chcę mieć taki dywan na przodzie.

3.Czy oświetlenie 2x 11w starczy?

4.Chcę stosować weęgiel w płynie carbo. Nie stać mnie na co2 czy carbo bedzie dobry?

5.Jakie roślinki polecacie i jakąś skałkę i korzeń do obsadzenia ładnie akwarium?

6.Jakieś inne nawozy do akwa potrzebne będą?

 

Bardzo dziekuję za odpowiedzi.

 

Gadu-gadu:4839797

 

Przeniosłam do odpowiedniego działu.

Dulle

 

Regulamin 6.2. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj nowy i chcialbym waszych porad.Oto chce zakupic taki zbiornik chce robic taki zeby byl piekny i bardzo roslinny.

http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-30 ... 65873.html

I tutaj moje pytania:

1.Jaki filtr do tego akwa zewnetrzny?/wewnetrzny jesli zewnetrzny to jakis tanszy nie wazne jaka firma.

2.Jakie podloze do roslin? chce mmiec taki dywan na przodzie.

3.Czy oswietlenie 2x 11w starczy?

4.Chce stosowac wegiel w plynie carbo. Nie stac mnie na co2 czy carbo bedzie dobry?

5.Jakie roslinki polecacie i jaks skalke i korzen do obsadzenia ladnie akwarium?

6.Jakies inne nawozy do akwa potrzebne beda?

 

Bardzo dziekuje za odpowiedzi.

 

Gadu-gadu:4839797

1. FZN-2 - polecam.

2. Amazonia, Manado Pro Soil, AquaSubstrate II+ itp

3. Tak. Np. DECOLIGHT DUO PLANT 2x11W

4. A może bimbrownia, octownia? Ale w płynie też ok.

5. Kwestia gustu.

6. Zależy od roślinek.

 

Ten temat nie jest do tego typu pytań. Tu daje się gotowe zbiorniki.

 

Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zamiast drogiego FZN-2 polecam Ci HBL-301 lub 501 ja używam 701 ale mam większe akwarium i nie mam mu nic do zarzucenia a trochę grosza zaoszczędzisz.

2. Obecnie mam ziemię ogrodową na nią moskitierę i żwirek rzeczny. Ziemia ma tą wadę że jak Ci się roślina mocno ukorzeni to lepiej jej nie wyrywać, a najlepiej nic nie wyrywać tylko obcinać.

3. 22W spokojnie Ci wystarczy, dziś widziałem taką fajną w kształcie okręgu T5. Zainteresuj się temperaturą barwową 8500K było by fajnie jak planujesz skupić się na roślinach

4. Osobiście używam carbo w płynie AquaArt-u producent podaje 1ml/25l/dzień przy dużej obsadzie roślin. Ja mam 48l obsadzonego dna około 30% i muszę podawać 4ml/dzień ale mam 0,75W/l. Możesz też pomyśleć nad bimbrownią lub cytrynownią, ta druga ponoć skuteczniejsza.

5. Przy 22W chyba wszystko będzie rosło, kamieni duże różnych znajdziesz na łące w lesie, dobrze by było żeby nie miał w swoje strukturze jakichś metali lub wapnia. Korzeń możesz spreparować sam albo kupić w sklepie.

6. Polecam Ci sole przy takim akwarium starczą Ci na bardzo długo i praktycznie każdy pierwiastek możesz dozować oddzielnie ważne żeby utrzymać proporcje NKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...