Skocz do zawartości

Zbyt silny nurt/prąd wody w akwarium ?


Grz3si3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie czy może być zbyt silny nurt w akwarium o :

 

- 200l, 100x40x50h

- Filtr wew. głowica + gąbka 1400l/h (lewy tylni róg, patrząc wprost na akwarium)

- Filtr zew. HW-303A (deszczownica zwrócona w stronę tafli robiąca dość mocny jej ruch a znajduję się nad filtrem wew.)

 

Z tego co zauważyłem po pierwszych 10min to to,że neonki zaczęły "lepiej" pływać, prętnik się chwile chował(teraz w sumie wypłynął, skalary różnie ale raczej pływają) a drugi mniejszy który jest w sumie kilka godz w akwarium się schował(ale w sumie raczej od kąd go wpuściłem raczej sie chował). Na otoski i zbrojniki raczej żadnego wrażenia to nie robi( tak mi sie wydaje przynajmniej).

 

Widać, że prąd w wodzie (po roślinach) jest w miarę taki żywy. Rośliny falują i są zwrócone stronę prądu(logiczne xD). Po jakich zachowaniach można stwierdzić, że prąd jest zbyt silny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w sumie wszystkie ryby wypłynęły (może się przestraszyły na początku). Co do ruchu roślin to raczej to nie jest delikatne falowanie bo obróciło je całkiem w drugą stronę niż były wcześniej. Zauważyłem, że ryby całkiem inaczej się zachowują, nie były takie spokojne. Myślę, że sam filtr zew. wystarczy.

 

A gdzie najlepiej skierować deszczownicę ? W stronę lustra wody ( w górę ) czy może na ścianę boczną ? I jaki powinien być ruch tafli żeby napowietrzało wodę ? Jakiś spory czy może ledwo falować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...