Jump to content

jaki sprzęt do akwarium morskiego 240l

Recommended Posts

Witam wszystkich! Jestem nowy na tym forum i nie mam zbyt dużego pojęcia o prowadzeniu akwarium morskiego dlatego chciałbym Was prosić o pomoc._Akwarium (morskie) jakie chcę ma mieć 240l pojemności,_potrzebuję się dowiedzieć jaki niezbędny sprzęt muszę kupić,_żeby takie akwarium funkcjonowało bez zarzutów. Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam.

Pisownia. Mapet

Film obejrzałem i trochę moja wiedza się poszerzyła._Jeśli chodzi o doświadczenie z akwarystyką to brak.

Chciałem aby ktoś doświadczony napisał mi co muszę kupić,_żeby założyć takie 240l oceanarium._Akwarium mam upatrzone brak mi wiedzy na temat sprzętu chcę skompletować wszystko a wiedzę o zarybianiu,_hodowli roślin i utrzymaniu odpowiednich warunków już staram się nabywać najpierw chcę skompletować całość i po prostu nie przepłacić niewiedza jednak kosztuje._Więc jeśli ktoś się zna na tym to proszę o kompletną listę co muszę zakupić.

Mapet

Jak mam zrobić kosztorys jak nie wiem dokładnie co mam kupić, pan na filmie też_żadnych konkretów nie podaje, akwarium to wiem jakie i ile mnie będzie kosztowało, nie wiem co więcej jakie filtry, pompy itd...

Luna: Dbaj o pisownię.

Akwarium minimum 300l około 500 zł

Filtr kubełkowy o wielkiej wydajnośći przynajmniej jakiś unimax 500

Lampa UV 150 zł

Grzałka z termostatem chyba coś koło 200W około 100 zł

Termometr najzwyklejszy

Niebieskie świetlówki

Filtr odwróconej osmozy (RO)

Dobra sól to podstawa

Dziękuję biorę się za kosztorys? Z kasą nie będzie takiego problemu (bez przesady) bardziej będzie problem z obsadą morską mieszkam w Hiszpanii i jak na razie w żadnym zoologicznym do morskiego akwarium asortymentu nie widziałem.

P.S. A jakieś odpieniacze i czy zbiornik techniczny jest konieczny?

Luna: Dbaj o pisownię.

Share

• Create New...