Skocz do zawartości

Bimbrownia i filtr


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc. Co myślicie o tym aby wylot z bimbrowni wsadzic od dołu do filtra Aquael Fan 3 ? Myślę że powinno to zadziałac, teoretycznie Co2 powinno przejśc przez wkład ( gąbka ), rozbic się na mniejsze drobinki i wyleciec razem z przefiltrowaną wodą, a następnie poprzez ruch wymieszac sie z wodą w zbiorniku. Do tej pory wszystko rośnie mi pięknie bez dostarczania Co2, ale chce poeksperymentowac

 

-akw. 200l

-filtr JBL Cristal Profi e 900

-filtr Aquael Fan 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc. Co myślicie o tym aby wylot z bimbrowni wsadzic od dołu do filtra Aquael Fan 3 ? Myślę że powinno to zadziałac, teoretycznie Co2 powinno przejśc przez wkład ( gąbka ), rozbic się na mniejsze drobinki i wyleciec razem z przefiltrowaną wodą, a następnie poprzez ruch wymieszac sie z wodą w zbiorniku. Do tej pory wszystko rośnie mi pięknie bez dostarczania Co2, ale chce poeksperymentowac

 

-akw. 200l

-filtr JBL Cristal Profi e 900

-filtr Aquael Fan 3

Myślę, że lepiej jeśli byś końcówkę umieścił obok wlotu wody do JBL Cristal... Jeśli umieścisz ja kolo Aquaela to CO2 nie rozpuści się w wodzie tak dobrze jak JBL, jesli Aquael Fan 3 dodatkowo działa z włączonym napowietrzaniem to taki pomysł trochę mija się z celem moim zdaniem, gdyż powietrze będzie wytrącało CO2... W JBL-u natomiast Co2 ma dłuższą drogę aby lepiej rozpuścic się w wodzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...