Skocz do zawartości

Czarne plamki na skalarze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj na moim skalarze zauważyłem 3 malutkie kropeczki na jednej stronie ciała, a także parę malutkich na płetwie brzusznej na samym dole. Po południu będę miał aparat więc wkleję zdjęcia. Ma on kolor klasyczny(siwy w czarne pasy). Raczej zachowuje się normalnie(nie wiem czy to normalne, ale jak otwieram/dzwigam pokrywę w akwa skalary robią się płochliwe i chowią się w kącie, ma apetyt nie narzeka, gdy wrzucę pokarm do akwarium od razu się do niego chce dorwać, jest też bardzo agresywny w stosunku do jednego skalara w akwa, poruszałem to już w innym wątku. Sprawa stanęła na tym, że właśnie ten skalar, który ma ten plamki razem z samicą pływa sobie po całym akwa(głównie zajmują jedną połowę, a ten trzeci chowa się w roślinkach po drugiej stronie akwa).

Akwarium 200l, temperatura 24 stopnie

pH ostatnio sprawdzałem i było coś około 7, może nawet powyżej(z testami zoolek trochę ciężko), ostatnio do akwa wlewałem wywar z czarnych szyszek olchy.

akwarium istnieje od 7 października. Od tąd są też te ryby(Nie oznacza to, że akwarium zostało surowo zalane i wpuszczono do niego ryby)

W akwa są:

- 15 Tet

- 4 otoski

- 2 zbrojniki

- 3 skalary(w tym 1 para)

+ wiele ślimaków helena

 

Co to są te czarne plamki? Dodam, że wcześniej także zauważyłem u niego takie plamy tylko, że szybko znikły. Były one jedynie na płetwach. Teraz są na ciele. Zapomniałem jeszcze dodać, że teraz gdy w akwarium są 3 skalary to właśnie te skalary z paki tak niekiedy dziwnie przechylają się na bok- wygląda to tak jakby obserwowały tego trzeciego skalara nie z pary. Lecz pływają normalnie.

 

Przenoszę do odpowiedniego działu.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...