Jump to content

schwimmen

Użytkownik
 • Content count

  48
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About schwimmen

 • Rank
  Małomówny
 1. Witam. Wczoraj na moim skalarze zauważyłem 3 malutkie kropeczki na jednej stronie ciała, a także parę malutkich na płetwie brzusznej na samym dole. Po południu będę miał aparat więc wkleję zdjęcia. Ma on kolor klasyczny(siwy w czarne pasy). Raczej zachowuje się normalnie(nie wiem czy to normalne, ale jak otwieram/dzwigam pokrywę w akwa skalary robią się płochliwe i chowią się w kącie, ma apetyt nie narzeka, gdy wrzucę pokarm do akwarium od razu się do niego chce dorwać, jest też bardzo agresywny w stosunku do jednego skalara w akwa, poruszałem to już w innym wątku. Sprawa stanęła na tym, że właśnie ten skalar, który ma ten plamki razem z samicą pływa sobie po całym akwa(głównie zajmują jedną połowę, a ten trzeci chowa się w roślinkach po drugiej stronie akwa). Akwarium 200l, temperatura 24 stopnie pH ostatnio sprawdzałem i było coś około 7, może nawet powyżej(z testami zoolek trochę ciężko), ostatnio do akwa wlewałem wywar z czarnych szyszek olchy. akwarium istnieje od 7 października. Od tąd są też te ryby(Nie oznacza to, że akwarium zostało surowo zalane i wpuszczono do niego ryby) W akwa są: - 15 Tet - 4 otoski - 2 zbrojniki - 3 skalary(w tym 1 para) + wiele ślimaków helena Co to są te czarne plamki? Dodam, że wcześniej także zauważyłem u niego takie plamy tylko, że szybko znikły. Były one jedynie na płetwach. Teraz są na ciele. Zapomniałem jeszcze dodać, że teraz gdy w akwarium są 3 skalary to właśnie te skalary z paki tak niekiedy dziwnie przechylają się na bok- wygląda to tak jakby obserwowały tego trzeciego skalara nie z pary. Lecz pływają normalnie. Przenoszę do odpowiedniego działu. mod.Evelyn
 2. schwimmen

  Problem ze zbrojnikiem

  Myślę, że tak, a tymbardziej, że 3 dni temu miały tarło. Czyli nie powinienem się przejmować?
 3. schwimmen

  Problem ze zbrojnikiem

  Nie wiem. Są jeszcze małe. Mniejszy ma 2cm, a większy może z 4.
 4. schwimmen

  Problem ze zbrojnikiem

  200L
 5. schwimmen

  Problem ze zbrojnikiem

  Witam. Mam problem. Dzisiaj podchodzę sobie do akwarium i patrzę na przedniej szybie jest zbrojnik. Oglądam go i zauważyłem, że nie ma kawałka ogona. Dlaczego? Co się mu mogło stać? W akwa jest jeszcze jeden zbrojnik(czyli w sumie są 2), 2 skalary i tetry.
 6. schwimmen

  Glonojad/Skalar

  Ok. dzięki. A za długo zaczną się pojawić. Aktualnie mają 2-3cm. zbrojniki mają się dobrze. Jeden upodobał sobie kokos, a drugi korzeń.
 7. schwimmen

  Czy ten mieczyk na zdjęciu jest w ciąży ?

  Po pierwsze to raczej platka, a po drugie jest w ciązy
 8. schwimmen

  Glonojad/Skalar

  Wielki dzięki. A kiedy będzie można odróżnić samca od samicy? Kiedy wąsy zaczynają rosnąć?
 9. schwimmen

  Glonojad/Skalar

  Ale czy na pewno? Nie chcę aby mi dorosły do niewyobrażalnie dużych rozmiarów. Choć po obejrzeniu różnych zdjęć zbrojników mój wygląda zupełnie tak samo jak te na zdjęciach. Więc raczej nie mam powodów do obaw?
 10. Ja chciałbym się dowiedzieć co to jest. http://imageshack.us/f/152/dsc07481r.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/703/dsc07480j.jpg/ Oraz jakie to odmiany barwne skalarów: http://imageshack.us/photo/my-images/3/dsc07473p.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/194/dsc07472k.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/189/dsc07474z.jpg/
 11. schwimmen

  Rozganiana para skalarów

  Witam ponownie. Dzisiaj byłem w sklepie i kilka zakupiłem. Kupiłem też 2 zbrojniki. A właśnie.jak rozpoznać, że zbrojnik to zbrojnik. Są na razie małe, ale nie chcę mieć kolosów w akwa. a skalary mają jak na razie dobrze. Postanowiłem ich nie oddawać i wpuściłem do akwa. Para zajęła jedną stronę akwa, natomiast osobny samiec pływa po drugiej. Nieraz się pogonią, ale jest ogólnie spokój.
 12. schwimmen

  Rozganiana para skalarów

  Zapytam się jeszcze o to właściciela. A choćby chociaż raz przeszły tarło jest możliwość zostania na zawsze parą? Edit Pytałem się w zoologicznym i powiedzieli, że z chęcią przyjmą. Raczej go oddam. On powodował całe zamieszanie. Teraz ta para co została ma się jak na_razie dobrze. Myślicie, że to będzie dobre rozwiązanie? Proszę jeszcze o odpowiedź na pytanie z powyższego posta. /Dbaj o pisownię. Nie pisz postów pod postem, używaj opcji "edytuj". Nie dubluj postów. +1 Mekto
 13. schwimmen

  Rozganiana para skalarów

  Po wyciągnięciu agresywnego skalara te dwa co zostały zachowują się normalnie. Nie atakują się. Są często przy siebie. Jeśli jeden odpłynie, drugi niekiedy podpływa. Czyli to znaczy że one raczej są parką? Chociaż zdarza się, że oba są po dwóch stronach akwa.
 14. schwimmen

  Rozganiana para skalarów

  Troszeczkę źle mnie zrozumiałeś przez ten mój chaotyczny zapis. Sytuacja wygląda troszeczkę inaczej. Nawet to nie przypomina walkę dwóch samców o samicę. Ten co gania zostaje ganiany przez tego nieganianego,którego w_ogóle po tym nie gania. Natomiast ten ganiany w_ogóle nic nie robi tylko ucieka, kryje się, a bronił go ten nieganiany. Otóż tak jak mi powiedział poprzedni właściciel:jest w akwa 1 para(Samiec i samica) oraz trzeci skalar(według mnie samiec). Po wpuszczeniu do akwa trzeci samiec rozgania niby tą parkę i atakuje według mnie samca natomiast samica go broni. Odłowiłem tego trzeciego skalara, który nie należy do pary. Więc sam już nie wiem.
 15. schwimmen

  Rozganiana para skalarów

  To jest nie do wytrzymania. Muszę poważnie zastanowić się nad oddaniem. Przywłaszczył sobie samicę. Nie pozwala jej odpłynąć, a samiec siedzi sobie w kątku i jak wypłynie agresynygo atakuje. A czy możliwe jest aby samica zmieniła partnera? Czy zostanie z taamtym na zawsze. Niby czytałem że dobierają się na całe życie, Edit: Samca na razie włożyłem do 20l akwa. Jutro może go oddam. Nie mogłem patrzeć jak atakował on tego drugiego samca, a jednocześnie rozganiał parę. No tylko czy to nadal jest para; - w poprzednim zbiorniku składały regularnie ikrę - kiedy odłowiony samiec atakował drugiego samica go broniła(czy jest to możliwe? Raczej wnioskuję, że broniła samica, gdyż ten z odłowu ciągle chciał aby z nim pływała, a ona wyrywała się do swojego partnera, a odłowiony gonił go i podporządkowywał sobie samicę) - teraz po odłowieniu ;agresywnego samca; obydwoje się nie gryzą - pływają raczej koło siebie, ale też nie zawsze(czy tak ma być) No i tak jak już wcześniej pisałem samca oddam pewnie jutro. Niedaleko mnie jest mały prywatny sklepik. Właściciel nie ma zbyt dużego wyboru ryb, ale jak byłem u niego całkiem niedawno widziałem duże akwa ze skalarami. Myślicie, że przyjmą i co najważniejsze skalarowi będzie dobrze? Jakiś taki sentyment mam do ryb. Wiec nie wiem co zrobić. Każda ze stron jest zła. Jeśli oddam nie wiem co się z nim stanie, lecz jeśli zostawię będzie ganiał samca. Edytuj posty. mod.Evelyn
×