Jump to content

20L -obsada

Recommended Posts

Proszę was drodzy użytkownicy o pomoc w doborze obsady.

Obecnie mam dwa gupiki (samiec i samiczka), bojownika i duzo malych gupikow (są oddzielne).

Zdaję sobie sprawę z tego, że coś muszę oddać, bo bojownik gryzł ogonki gupikom.

Wiem, że mam parę opcji np. krewetkarium, ale raczej jestem przeciwny.

Zastanawiam się czy zrobić bojownikarum czy też oddać tego boja i dokupić coś do tych 2 gupikow (np. jakieś danio lub coś o małych wymaganiach jesli chdzi o przestrzeń)

Proszę o wypowiedzi.

A ile długości masz w zbiorniku, tam jest podane przy każdej rybie.

Napewno razborę boreańską możesz dać jeszcze.

Oczywiście tylko jeden gatunek możesz wybrać i dać zgodnie z wymaganiami co do jego ilości.

a cos takiego (znalazlem to na tym forum)?

post437776.html#p437776

co to za rybki? bo widze tam gupiki, a jest to akwarium 17l, czyli 3 l mniejsze od mojego

zapomialem dodac, że mam filtr z napowietrzaczem i pokrywe z oswietleniem

To akurat było moje akwa , były tam same samce gupika endlera . To akwa było przedszkolem do wychowania narybku , no i na koniec pozostało mi 7szt samczyków endlerka. Teraz towarzystwo ma 72L do dyspozycji

W swoim 20L mógłbyś dać kilka szt.samczyków endlerka + kilka krewetek . Nie polecam trzymania kilku gat. ryb w takim małym zbiorniku bo wtedy łatwo o wojny i możesz poprostu stracić obsadę. Pomyśl , pytaj , nie podejmuj pochopnych decyzji i zakupów których możesz potem żałować.

Drobniczki rozmnożą się łatwo.

Kiryski, ten konkretny gatunek raczej trudno i trzeba zmiękczyć im wodę.

Właśnie, bo bym zapomniała. Kiryski są dosyć czułe na ph i twardość.

Jeśli możesz sprawdź na stronie swoich wodociągów te parametry.

Pigmeje akurat są aktywniejsze od pozostałych kirysów i częściej odrywają się od dna.

rainbow - 'ó' a taki mały byczek ;)

Hm drobniczki ciężko dostać w sklepach także dowiedz się czy u Ciebie będą , ale moim zdaniem nawet jak byś dał 3 gupiki + drobniczki - to moim zdaniem do siebie nawet wizualnie nie pasuje .

Nie lepiej same drobniczki + krewetki lub same gupiki + krewetki ?

Kirysków nie lubię także w kwestii tych ryb niech ktoś inny się wypowie.

Szczupieńczyki karłowate rosną do 4cm także myślę że mogły by być . Ale też nie możesz przesadzać z ilością , no i krewetek już nie dasz bo szczupieńczyki mógłby na nie polować. A jeśli chodzi o rozmnażanie to dla nich min 50L z gęstą roślinnością.