Skocz do zawartości

20L -obsada


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę was drodzy użytkownicy o pomoc w doborze obsady.

Obecnie mam dwa gupiki (samiec i samiczka), bojownika i duzo malych gupikow (są oddzielne).

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że coś muszę oddać, bo bojownik gryzł ogonki gupikom.

Wiem, że mam parę opcji np. krewetkarium, ale raczej jestem przeciwny.

 

Zastanawiam się czy zrobić bojownikarum czy też oddać tego boja i dokupić coś do tych 2 gupikow (np. jakieś danio lub coś o małych wymaganiach jesli chdzi o przestrzeń)

 

Proszę o wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cos takiego (znalazlem to na tym forum)?

 

post437776.html#p437776

 

co to za rybki? bo widze tam gupiki, a jest to akwarium 17l, czyli 3 l mniejsze od mojego

 

zapomialem dodac, że mam filtr z napowietrzaczem i pokrywe z oswietleniem

 

To akurat było moje akwa , były tam same samce gupika endlera . To akwa było przedszkolem do wychowania narybku , no i na koniec pozostało mi 7szt samczyków endlerka. Teraz towarzystwo ma 72L do dyspozycji

W swoim 20L mógłbyś dać kilka szt.samczyków endlerka + kilka krewetek . Nie polecam trzymania kilku gat. ryb w takim małym zbiorniku bo wtedy łatwo o wojny i możesz poprostu stracić obsadę. Pomyśl , pytaj , nie podejmuj pochopnych decyzji i zakupów których możesz potem żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobniczki rozmnożą się łatwo.

Kiryski, ten konkretny gatunek raczej trudno i trzeba zmiękczyć im wodę.

Właśnie, bo bym zapomniała. Kiryski są dosyć czułe na ph i twardość.

Jeśli możesz sprawdź na stronie swoich wodociągów te parametry.

 

Pigmeje akurat są aktywniejsze od pozostałych kirysów i częściej odrywają się od dna.

 

rainbow - 'ó' a taki mały byczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm drobniczki ciężko dostać w sklepach także dowiedz się czy u Ciebie będą , ale moim zdaniem nawet jak byś dał 3 gupiki + drobniczki - to moim zdaniem do siebie nawet wizualnie nie pasuje .

Nie lepiej same drobniczki + krewetki lub same gupiki + krewetki ?

Kirysków nie lubię także w kwestii tych ryb niech ktoś inny się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...