Skocz do zawartości

zwinnik(platka)


Rekomendowane odpowiedzi

Moja platka(zwinnik-samica)zrobiła się gruba i nie wiem czy to z powodu przekarmienia czy

czy tarła mam ją umieścić już w kotniku czy zostawić tak jak jest??? :?:

jesli zrobiła sie z dnia na dzień mocno gruba to najprawdopodobniej sie przejadła poprostu :) jesli jest juz tak długo gruba to bedzie miała młode...daj jej fote ...jak czesto je karmisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pozwolę sobie podpiąć się do tematu ;)

wczoraj mi sie okociła jedna z samiczek, chyba jest jeszcze bardzo młoda bo wydała na świat tylko trzy małe- albo reszta została zeżarta. Od wczoraj małe kryją sie w mchu jawajskim i innych roślinach. Spróbuję je zostawić w akwarium ogólnym. zbiornik jest naprawdę nieźle zarośnięty, więc może się uchowają.

Jak wygląda pielęgnacja takiego narybku w akwarium ogólnym ? chyba nie trzeba tak często robić podmian wody jakby były w osobnym akwa? no i czym karmić tak żeby miały wszystko co potrzeba? czytałem ze najlepiej planktonem (zieloną wodą) ale jak to wygląda w akwarium ogólnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie podpiąć się do tematu ;)

wczoraj mi sie okociła jedna z samiczek, chyba jest jeszcze bardzo młoda bo wydała na świat tylko trzy małe- albo reszta została zeżarta. Od wczoraj małe kryją sie w mchu jawajskim i innych roślinach. Spróbuję je zostawić w akwarium ogólnym. zbiornik jest naprawdę nieźle zarośnięty, więc może się uchowają.

Jak wygląda pielęgnacja takiego narybku w akwarium ogólnym ? chyba nie trzeba tak często robić podmian wody jakby były w osobnym akwa? no i czym karmić tak żeby miały wszystko co potrzeba? czytałem ze najlepiej planktonem (zieloną wodą) ale jak to wygląda w akwarium ogólnym?

 

niestety narybek zmienniaków jest dosyć mały i na dodatek rosną dosyć powoli, w porównaniu do innych żyworodek... Ja zawsze jako 1 pokarm stosuje dla nich artemię. Ale w zbiorniku ogólnym to na pewno bedzie z tym problem wiec ten pokarm odpada... Jeśli w zbiorniku są glony to moze one zapewnią narybkowi pierwszy pokarm...

Także próbowałem dokarmiać je SPIRULINA SUPLEMENT DIETY (dostępne tabletki w aptece) rozpuszczasz w wodzie i masz "zieloną wode" Staraj sie jesli nie masz artemii to rozetrzeć na pył suchy pokarm i najlepiej pipetą podawać o okolice pyszczków narybku...

 

Zmienniaki ogólnie lubią świeżą wodę, więc nadal powinieneś ja taką utrzymywać...

 

Do akwarium ogólnego raczej dodatku akryflawiny nie polecam bo zabarwi Ci wode na żółto-zielono...

Do podchowowego jak najbardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście twoje zmienniaki miałby większe szanse na przeżycie w oddzielnym akwa

no jasna sprawa, ale przeliczyłem ile musiałbym wydać pieniędzy na osobne akwa odchowowe

Akwarium 30litrów- groszowa sprawa bo 25 zł, ale do tego:

- grzałka 35zł

-jakiś filterek 40zł lub napowietrzacz 20zł

co razem daje 80-100 zł, a to jak dla mnie w chwili obecnej za dużo :D

 

roztarty pokarm suchy wlałem strzykawką z wodą "w" mech jawajski, ale ze względy ze ogólnie małe widzę raz na jakiś czas to tym bardziej nie widzę czy wcinają ten pokarm :)

 

SPIRULINA SUPLEMENT DIETY

a taka spirulina dla rybek roślinożernych też się nada (np. z SERA bo mam taką i podaję co jakiś czas krewetkom) czy musi być typowo z apteki dla ludzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywnioskowałem to już z Twojej wcześniejszej wypowiedzi... chodziło mi o to czy ten "suplement diety" różni czymś na tyle szczególnym od spiruliny podawanej rybkom, że właśnie z niego mam zrobić pokarm, a dokładniej czy ta nietypowa- nie z apteki stworzy mi tą typową zieloną wodę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...