Skocz do zawartości

375L pomysł na obsade i wystrój


Rafał375
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . likwiduję właśnie zbiornik z dużymi pielęgnicami z amazonki. I mam problem , nie wiem co dalej. Planuje akwarium roślinne LT

lecz nie mam za bardzo pomysłu koncepcji i weny. Niby proste , trochę roślin , korzenie , skały i jakieś rybki .. Niby sie człowiek zna na biotopach , warunkach hodowli itd. itp. Ale brak weny i pomocy znikąd . Więc pomóżcie proszę , doradźcie jakie rośliny i jak byście widzieli obsadę takiego zbiornika. Ja od siebie obiecuję zreferować proces tworzenia tego małego prywatnego jeziora krok po kroku co może się przyda mniej doświadczonym kolegą .

post-15570-13685171773333_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś biotop pod gurami całujące by Cie interesował?

 

Such habitats generally support a wide diversity of fishes. For example in the Batang (river) Kerang floodplain, southern Sarawak, H. temminkii was recorded alongside numerous sympatric species including Anabas testudineus, Luciocephalus pulcher, Trichopodus pectoralis, T. trichopterus, Channa lucius, Trigonopoma pauciperforatum, Cyclocheilichthys apogon, Hampala macrolepidota, Osteochilus hasseltii, ‘Puntius‘ kuchingensis, Rasbora caudimaculata, Pangio semicincta, Leiocassis micropogon, and Carinotetraodon salivator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zalałem nowy baniak. 375L filtr kubełek JBL 1200 z wkładem mechanicznym (biologa sie pozbyłem) Światło 2 zwykłe świetlówki day lite , grzałka ustawiona na 25 stopni

Podłoże: 3 cm ziemi ogrodniczej przykryte 2 cm drobnego keramzytu i 3 cm drobnego żwiru wypłukanego z piasku z pobliskiej żwirowni.

Do tego kilka legolitów (kamieni)

Korzenie znalazłem też na pobliskiej żwirowni .

Flora: valiseria Gigantea X 2

Cryptokoryny X 7

jakiś mech ( dostałem od kolegi )

Rośliny jeszcze dosadzę , w założeniu akwarium ma być ładnie obrośnięte . na razie szukam . Planuje jeszcze Valiserie spilaris Anubiasa nana , echinodorus amazonika

 

Fauna: to mam

1 Gibiceps

2 kiryśniki

2 zbrojniki niebieskie

2 molinezje

to planuje:

6 skalarów

30-40 neonów

8 barwniaków szmaragdowych (3 samce 5 samic)

6 gurami Mozaikowych

6 tęczaków

Żona chce mieczyki i gupiki

Ok na razie to tyle zdjęcia wstawię jak obsadzę do końca baniak

 

Edit:

 

Trzciniaki odpadają . ale barwniakami zajmę się na pewno. natomiast świeciki są jakieś nijakie nie podobają mi się zupełnie.

 

nemo130: Edytuj posty, dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie robić zupy rybnej i pójść w kierunku Azji , Madagaskaru , wysp Oceanni ...tęczanki wspaniałe , trójpręgie , czerwone , niebieskie .Ławica jakiejś razbory , może kilka sztuk brzanki Denisona? Roślin nie niszczą ,ryby dynamiczne - zawsze coś się w akwarium dzieje. Miałem kiedyś taką obsadę i nie wiem czy do niej nie wrócę - możesz zobaczyć w temacie new-guinea-old-rainforest-stary-las-tropikalny-1i2-t45792.html

Wkładanie ryb z kilku kontynentów jest ...że tak powiem mało profesjonalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za ławica te 30 neonów, przecież tu można ich dać z 60 albo więcej, a z kolei nie przesadzać z różnorodnością terytorialnych.

 

3+3x skalar

60x neon innesa/n. czerwony/bystrzyk czarny/b. barwny/b. ozdobny/barwieniec czarny/miedzik obrzeżony/zwinnik czerwonousty/z. jarzeniec/tęczanka wernera/tęczanka neonowa/razbora klinowa

1+3x gurami mozajkowe/dwuplame

10-12x kirysek panda/spiżowy/pstry/sterby/piskorek sumatrzański/otosek/bocja karłowata/b. pręgowana/b. siatkowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Oto kilka fotek zbiornika i roślin które posadziłem w planach mam jeszcze valiserie spilaris . narazie czekam i obserwuje jak to wszystko bedzie rosło .

w zbiorniku pływają

2 black moly

2 kiryśniki

2 zbrojniki niebieskie

na razie starczy

 

Edit:

 

ok już postanowione będzie amazonka

skalary neony barwniaki i może coś z pielegniczek

 

nemo130: Edytuj posty, dbaj o pisownię.

post-15570-13685171930219_thumb.jpg

post-15570-13685171930458_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację moja pomyłka.

jak na razie jeszcze nic nie postanowiłem . na razie pływają 2 malutkie skalary

ALE CAŁY CZAS SKŁANIAM SIĘ ku 10 barwniakom 3 samce 7 samic

50 neonów i 20 danio różowe 20 tęczowe

i chyba przy tym zostanę

Czy można by do tej obsady dopuścić ramirezy lub kakadu ?

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...