Skocz do zawartości

Zapadnięty brzuch samicy gupika


Jaśko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na tę chorobę padła mi niedawno 5 miesięczna samica. Urodziła młode i zapadł się jej brzuch do tego zmatowiała, z dnia na dzień wyglądała coraz gorzej. Teraz zapadł się brzuch jej córce. Mimo iż rybka ma tylko miesiąc już widać ten sam objaw co u jej matki. Czy tą rybkę mam usunąć z akwarium i jak pozbyć się tech choroby żeby inne ryby już na to nie chorowały. Za pomoc wszystkim z góry dziękuję.

PS. Krótki opis mojego akwarium:

45l, wymiary 60x23x33, oświetlenie do tej pory 15W 6500K od dziś zmieniłem na 2x18W 6500K, podłoże to ziemia ogrodowa ok 2cm na to moskitiera i od 2 do 10 cm żwirku. Temperatura 24*C. NO3 do niedawna było duże ale zbiłem dwoma podmianami wodzy (20l i 10l) do 25mg/l NO2 0mg/l, gH 7, kH 6 (tu był duży skok bo wczoraj było 3, albo błąd pomiaru) pH 6,8 spadło od wczoraj z 7,2. Nawożę roztworami soli mikro, magnez i potas. FIltr HBL-701 chodzi na połowę działa 24h/dobę.

I być może najważniejsza rzecz, dieta: poniedziałek-płatki vitality&color, wtorek-dafnia, środa-bio vit, czwartek-głodówka, piątek-płatki proteinowe z witaminą C, sobota-supertabin A, supervit, wszystkie pokarmy Tropicala. Taką dietę stosuję od 18 października.

Zdjęcia nie mogę niestety wstawić, próbowałem zrobić, ale wychodzi bardzo nie ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...