Skocz do zawartości

200l - dobór obsady


iwonkka-1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje akwarium ma 200l. Wyposażenie: filtr zewnętrzny fluval 205, oświetlenie 2x60, 3 pompki napowietrzające zewnętrzne. Ozdoby: 3 korzenie i 2 skałki. Roślinki niestety sztuczne. Podłoże czarny żwir. Rybki: brzanka rekinia, 2 samce i 3 samice gupików, 1 samiec i 2 samice molinezji, para mieczyków, 2 kiryski. W środę dostanę jeszcze 10 neonków inessa, 10 danio pręgowanych, 2 otoski i 1 samca gupika i 1 glonojada a w sobotę ślimaki (nie wiem jak się nazywają- takie świderkowe). Chciałabym Was zapytać doświadczeni akwaryści czy mogę wymienić moje sztuczne rośliny na żywe. Chciałabym co jakiś czas wywalić sztuczną a w jej miejsce dać żywą. Nie wiem czy mogę to zrobić tak żeby nie narażać rybek Wiem, że najlepiej by było jakby ryby przenieść na jakiś czas gdzie indziej ale mam tylko 25 litrowe akwarium - nie byłoby im tam dobrze:( Więc podsumowując czy mogę wymieniać rośliny na żywe bez uszczerbku dla ryb i jeśli tak to jakie polecacie? Jeśli ktoś skomentuję obsadę rybek (co dodać co ująć) będę wdzięczna. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonkka-1: Zacznij od podstaw zakładania akwarium. Później dołóż wiedzy na temat filtracji, oświetlenia, nawożenia... Inaczej rady, które udzielimy Ci teraz nic nie dadzą poza przyszłymi pytaniami w stylu: "Mam glony co robić" albo "Rośliny obumierają". Poszukaj na forum i w google podstawy zakładania akwarium roślinnego/ogólnego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej . Dodam tylko , że obsada źle dobrana a sadzenie roślin nie wpłynie poważnie na zdrowie twoich rybek .

Pozdrawiam

Jedynie co to może pozytywnie wpłynąć na zdrowie ryb. Jednak źle dobra obsada może negatywnie wpłynąć na kondycję roślin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonkka-1: Zacznij od podstaw zakładania akwarium. Później dołóż wiedzy na temat filtracji, oświetlenia, nawożenia... Inaczej rady, które udzielimy Ci teraz nic nie dadzą poza przyszłymi pytaniami w stylu: "Mam glony co robić" albo "Rośliny obumierają". Poszukaj na forum i w google podstawy zakładania akwarium roślinnego/ogólnego. Pozdrawiam.

 

dziękuję za odpowiedzi. zanim założyłam akwarium przeczytałam podręcznik początkującego akwarysty do kupienia w księgarniach. nie będę pytać o glony bo mam to tam napisane i przeczytałam. a obsadę kupowałam w jednym sklepie i pani była pewna, że te rybki mogą żyć razem. może się wcale nie znała....

dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi. pozdrawiam

 

ps. chyba kupię jeszcze jedną książkę- bardziej szczegółową:)

 

Edit:

 

Tak jak kolega wyżej . Dodam tylko , że obsada źle dobrana a sadzenie roślin nie wpłynie poważnie na zdrowie twoich rybek .

Pozdrawiam

 

 

 

dziękuję serdecznie:)

 

nemo130: Edytuj posty, zaczynaj zdania wielką literą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...