Skocz do zawartości

Zachowanie kirysków


ISSAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem ale nie znalazłem...

 

Mam pięć kirysków panda z czego stado to tylko cztery osobniki które pływają po całym akwarium a głównie przy szybach w górę i w dół, troche dziwne jak na rybki przydenne. Piąty kirysek pływa sobie sam przy dnie ale zauważyłem że nie ma on wąskiów

Czy zachowanie tych czterech osobników jest normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego akurat nie wiedziałem, widziałem że czasami łapią powietrze ale przeważnie podpływają tylko pod taflę wody i już wracają ku dnie.

Myślałem że może mam mało natlenioną wodę ale napowietrzacz idzie cały dzień a w nocy puszcza tylko po pare bombelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam pand tylko pstre, ale takie zachowanie jak opisujesz..czyli pływanie po szybach w górę i dół obserwowałam u swoich jak trafiły do nowego akwa gdzie parametry były niezbyt odpowiednie. Chyba chciały wyjść :) . Jednak niektóre zachowują się tak również czasami, kiedy mają nie mają już okruszków pokarmu do szukania na dnie..wtedy się od niego odrywają.

Zwykłym zachowaniem moich kirysków jest natomiast ciągłe żerowanie na dnie, ewentualnie niskich rośinkach, a wypływanie po powietrze średnio ze dwa razy na dzień(biorąc pod uwagę jednego osobnika) - odbywa się to charakterystycznie..wystartowanie od podłoża, delikatne uderzenie w taflę wody pyszczkiem i natychmiastowe wylądowanie ponownie na dnie.

Muszę jeszcze wsomnieć, że osobniki słabsze (albinotyczne) częściej wypływają żeby się dopowietrzyć.

 

Kirysek- nie masz racji, zupełnie. Ostatnio byłam w sklepie akwariowym i podeszłam do jednego z akwariów a tam połowa kirysków pstrych przyklejona do tafli wody i łapczywie łykająca powietrze (bez przerwy) a druga połowa już na dnie, przewracająca się na boki. PRZYCZYNA- NAPOWIETRZANIE PADŁO. Zwróciłam oczywiście uwagę sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem wyżej napowietrzenie idzie 24h

co do tego pokarmu to daje tyle żeby wszystko się straciło, mam dla nich taki granulowany pokarm o nazwie kirysek z tropicala...

 

bardziej martwi mnie ten bez wąsików bo jest taki jakby leniwy i nie pływa za często, czy stracił wąsiki u mnie czy nie nie mam pojęcia :cry: ale bez nich chyba przeżyje co :?:

tak samo jak nie zauważyłem że jedna ramirezka ma wytarte łuski aż do skóry :( czy taka rana się zagoi czy raczej rybka spisana jest na straty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wąsiki są tylko przycięte to powinno być ok, a jeśli nie ma ich już wcale to nie wiem, bo kiryski lokalizują nimi pokarm, on może mieć z tym trudności. To że jest ospały to niezbyt dobry znak. Ale może właśnie z braku tych wąsików (stracił jeden ze zmysłów) ..powinny jednak odrosnąć.

Rana na rybce - należało by najpierw znaleźć przyczynę jej powstania, a pomijając to, trzeba obserwować by nie wdała się pleśniawka, a jeśli zauważysz biały nalot w okolicy rany, to trzeba działać- na początek podnieść temperaturę o jakieś 2stopnie..jeśli to nie pomoże, wówczas zastosować środki od pleśniawki np. akryflawinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wąsiki" kiryska wyglądają tak jakby były ucięte przy samym pyszczku bo nie widać ani kawałka tych wąsików no chyba że mu wogóle nie urosły bo nie ma po nich nawet śladu:|

 

 

rana ramirezki ma takie jaśniejsze brzegi co wygląda jakby się goiła zobaczę z kilka dni jak to będzie wyglądało i dam znać może uda się mi zrobić jakąś wyraźną fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...