Skocz do zawartości

Rurki PVC - czym kleicie ?


xpamer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie nie ma przeciwwskazań aby zastosować dedykowany klej do klejenia rurek pcv z tego względu, że rurki pcv wykorzystywane są w domowych instalacjach klejone dedykowanymi klejami i nie słyszałem aby taki klej szkodził, a poza tym woda wlewana do akwa też musi płynąć przez te rurki co wiązało by się z negatywnymi skutkami spowodowanymi tym przepływem, a ja o takich nie słyszałem.

 

Klejenie rur i kształtek PCV w zastosowaniach sanitarnych

http://allegro.pl/klej-do-rur-rynien-z- ... 77793.html

 

Wydaje mi się, że taki był by odpowiedni. Do zastosowań sanitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam ten właściwy rodzaj PVC do klejenia.

 

A oto co chciał bym zrobić z tych rurek.

 

Wlot i wylot z zaworem kulowym filtra kubełkowego BIOLOG

Wlot i wylot z zaworem kulowym filtra kubełkowego MECHANIK

Wlot i wylot z zaworem kulowym do chłodnicy szklanej w wentylatorem do schładzania wody

Wlot z zaworem kulowym - dolewanie i spuszczanie wody

 

Może jeszcze jakieś propozycje ? Może coś ciekawego podsuniecie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy efekt uzyskasz schladzając wentylatorem bezpośrednio taflę wody. Filtry mogą przenosić wibracje(hałas) jeśli będą połączone sztywno z rurkami.

 

 

 

 

Jak już w sumie robisz konstrukcję z pcvłek to pomyśl nad zrobieniem rusztu podżwirowego do którego będzie wpompowywana przefiltrowana woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja mamw swoim akwa 112L instalacje wykonaną z rurek pvc-c ( od systemu ciepłej wody). Łączyłem je klejem odpowiednim do tego typu rurek + preparat do odtłuszczania. Instalacja schła ok. 3 dni by wszystko dobrze odparowało. Pamiętaj jednak aby rurkę przelać pod bierzącą wodą a później ją montwać w całość.

W ja kleiłem tylko te kształtki które są na zaw., wszystko co jest wew. jest na wcisk aby moza było zminiać aranżację.

Całą instalacje połączyłem z fitrem który tez jest zrobiony na pvc. Jego projekt jest na forum wiec poszukaj jak chcesz pod moim nickiem

Ja do instalacji zastosowałem rury od ciepłej wody, co wyszło drożej bo zawory w tym systemie są drogie a ja robiłem na 3/4 ". Jeden w Castoramie kosztuje 40 zł ale już w Bricko w innym mieście zapłaciłem 23 zł.

Mój wybór wynikał z zastosowania przejściówek z gwintem metalowym.

Jeśli masz nieskomplikowaną instalacje to pvc zimnej wody wystarczy, poza tym zawory kulowe lżej pracują moje są "ciasne".

Dodatkowo mam wypowadzenie do hydroponiki dlatego też pvc jest rewelacyjne w instalacjach. Jak coś to mogę przesłać ci foto na priv.

 

....edytuje o link do artykułu o pvc+ filtr

jaka-pompe-do-hydroponiki-t45165.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...