Skocz do zawartości

Zdychają rybki jedna za drugą pomocy!


kamilek2255
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Początek witam wszystkich.

Podepnę sie pod temat, a mianowicie:

Akwarium od końca sierpnia 96l temp 26st

Dzieją mi się straszne rzeczy i nie wiem co zrobić. Na samym początku zdechły mi 2 mieczyki wtedy z nimi były: 2 gupiki, 2 neonki.

Po pewnym czasie kupiłem bojowniki samca + dwie samice i jeszcze 4 neonki i glonojada. Po ok tygodniu znikneła jedna samica bojownika po następnych kilku dniach 2. Po żadnej nie znalazłem śladu, przeszukałem wszystko.

Następnie kupiłem 2 mieczyki oraz dwa gupiki+ 2x danio+ 2x kardynałki po tygodniu zdechły mieczyki

upłyneło od tego czasu ok 2 tygodni i zniknął bez śladu 1 gupik oraz 1 danio.

Co sie może dziać w czym szukać problemu? I co sie dzieje z tymi rybami co "znikają"?

 

Wydzielam.

Dbaj o poprawną pisownię.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już odpowiadam:

-przed wpuszczeniem ryb akwarium stało ok 3 tygodni po wlaniu wody został zastosowany uzdatniacz JBL oraz dodawane bakterie JBL(Biostarter akwariowy)

-filtr wewnętrzny gąbkowy 650l/h

-no wlot do filtra jest zabezpieczony gąbką jeżeli dobrze rozumiem kolegę bo jestem narazie zielony w temacie akwarystyki

- glonojad to zbrojnik Ancitrus teraz ma jakieś 8-10cm a i w pierwszym poście nie wspomniałem to mam jeszcze dwie kosiarki

prosze o pomoc bo jestem przerażony naprawdę a najbardziej to mi szkoda tych rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządki to odmulaczem wyciągam ze żwirku pokarm bo na początku trochę przesadzałem z nimi tym sposobem podmieniam raz na tydzień 10l podstanej. a jeżeli chodzi i filtr to co za mały filtr może powodować?? a po kosiarkach nie zauważyłem jakiś agresywnych zachowań. parametrów wody nie znam. ale ok dwa tygodnie temu na rybkach zauważyłem białe kropki ale to dosłownie kilka pani w sklepie stwierdziła że może być to ospa rybia otrzymałem lekarstwo: tropikal CMF, zgodnie z instrukcją, po kuracji kropki zniknęły. czy to może być nadal ta choroba bez widocznych objaw zewnętrznych u ryb??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołóż 30zł i bierz e901. Ja mam do 96l taki filtr. Na początku robiła się pralka, skręciłem go o połowę. Jak się zapchał i zarosły węże to spadła wydajność do odpowiedniego poziomu. Lepiej narzekać, że jest za mocny niż później że jest za słaby. Pobiera tylko 2W więcej niż e701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...