Skocz do zawartości

poczatkujcy i czy to dobra obsada zbiornkia czekam na porady


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko akwarium 216lit filtr tatratec ex700i mam taka obsadę 2 glonki,5 skalarów,12neonków,7 danio,1 bojownik,2 gurami,2 bocje wspaniałe 2 siatkowane,6 zmienniaków wielobarwnych ,4 molinezje, 4 zwinniki,1 mieczyka,czy to nie jest już za dużo rybek czy jeszcze mogę coś dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to masz wszystko w cały świat, gurami ze skalarami się nie trzyma, bojownika też raczej bym nie trzymał, bo może obgryzać płetwy skalarom, do takiego akwa to ze 2 zbrojniki mogą być, w takim baniaku wg mnie lepiej zdecydować się na pielęgnice lub ryby ławicowe, takie jest moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup rzęsy do akwarium żeby dała trochę cienia, Co do obsady , nie jest taga tragiczna , ja też mam zupe rybną ale rybki czują się dobrze. Dokup jakiś korzeń , mało wymagające roślinki bo chyba masz standardowe oświetlenie i inne nie będą ci rosły. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżli chcesz żeby rybki były bardzo dobrze widoczne to zmień tło na granatowe albo czarne :) mozesz to zrobić z czarnego/granat. brystolu :)utwórz też swój temat w galerii tylko przeczytaj wpierw regulamin :)

 

co do obsady to przecież chodzi o to żeby rybą było dobrze w akwa więc przerybienie jest niewskazane :)

2 sprawa że im więcej ryb tym więcej niebezpiecznych związków w wodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci tylko powiem co do zminniaków że ten czerwono czarny to zmienniak plamisty odmiany tuxedo,ten biało czerwony to też plamisty,te dwa zmienniaki żółte to chyba faktycznie wielobarwne ale musiałbym zobaczyć zdjęcia na których będzie je lepiej widać.Gdzie te dwa pozostałe zmienniaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tła miałem strukturę wcześniej wywaliłem dużo miejsca zajmuje i mi się nie podoba

http://www.allegro.pl/item602829208_tlo ... _50cm.html

wymieniłem na foto tapetę.a co do obsady rybek jest okej czują się swietnie i na razie nic nie zmieniam

 

ja nie pisałam o tle struk. tylko o brystolu :)

 

który wkładasz za akwa..

 

sory ale jak dla mnie to rybki i roslinki staja sie mało widoczne na tym tle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne skalarki przepiękne...ja bym na Twoim miejscu oddała część większych rybek a właśnie skalarków dokupiła.

Mieczyk nie powinien być jeden, bo to rybka stadna. Smutno mu samemu na pewno.

Akwa będzie piękne jak już tło zamienisz na jednobarwne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...