Skocz do zawartości

Gupiki nie mają mają apetytu


Mexico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

Podaj podstawowe informacje na temat warunków w jakich żyją Twoje ryby. Opisz zbiornik: litraż, obsadę, filtrację oraz parametry wody (jeśli masz możliwość). Powiedz jak długo funkcjonuje akwarium i czy dokonywałeś w nim ostatnio jakichś zmian.

Nikt nic Ci nie doradzi na podstawie samego stwierdzenia, że rybki straciły apetyt.

 

Pozdrawiam (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :)

 

Akwarium:

Pojemność - 60 l

Nawożenie - CO2 z butli wysokociśnieniowej (24h), EasyCarbo, EasyProfito

Oświetlenie - 2x20W (Hagen Power-Glo, Flora-Glo)

Filtr - AquaEl Fzn-2 (dodatkowo napowietrzanie po zgaszeniu świateł z "brzęczyka")

Roślinność:

Mchy

Subwassertang

Pelia

Wgłębka

Mały Heniek

Glossostigma

Ludwigia green

Bacopa

Rotala green

Rogatek

Wywłócznik

Limnophila sessiliflora

Limnobium gąbczaste

Obsada:

5 x Gupik

4 x Kirys

3 x Ślimak Neritina

x x Świderek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zostało założone na początku września tego roku. Przed wpuszczeniem ryb odstało tydzień czasu. Gupiki mam najkrócej. Zostały zakupione po założeniu zbiornika. Kupiłem 3 parki z czego do dzisiaj została mi już tylko jedna samica. Potem jak tak zdychały dokupiłem 4 samce. Rybki które zdychały miały objawy: chowały się, niechętnie podpływały do pokarmu, pływały ogonkiem do dołu, miały wybrakowane ogonki, traciły łuski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za wcześnie wpuściłeś ryby, akwarium musi bez nich postać 3 tygodnie. Przez ten czas rozwijają się w nim pożyteczne bakterie nitryfikacyjne.

Jeśli chodzi o gupiki to zawsze samców musi być mniej niż samic, gdyż samice będą przez nie nieustannie męczone zalotami.

Nie rozumiem czemu po padnięciu ryb kupiłeś kolejne, w pierwszej kolejności należało przecież określić co się dzieje w zbiorniku...

 

Jeśli masz możliwość podaj parametry wody.

Druga sprawa: jak często podmieniasz wodę i w jakiej ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak długo ale dopiero dzisiaj kupiłem testy.

 

Parametry mojej wody wyglądają następująco(o ile wszystko dobrze odczytałem :D ):

NO3 (mg/l) 0

NO2 (mg/l) 0

GH 16°d

KH 20°d

pH 8

Cl2 (mg/l) 0.8

 

Pracuję teraz w dzień i niezbyt jak mogę poobserwować moje rybki. Z tego co mama mówiła to są jakieś ospałe i tak mało energicznie podpływają do pokarmu. Proszę o jakieś wskazówki.

 

P.S. Rośliny zaczęły pięknie i szybko rosnąć, bąbelkują. Wcześniej jak miałem CO2 włączone w czasie oświetlania akwa a noc wyłączone nie było takich efektów. Może nadmiar CO2 szkodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...