Skocz do zawartości

Pawiooka POMOCY!!! wnętrzności na zewnątrz


piczu94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę pilnie o pomoc! :cry: Rano gdy wstałem zobaczyłem że samiczce pielęgnicy pawiookiej "coś wystaje", myślę że mogą być to jajniki. Nie wiem co robić, wczoraj wszystko było dobrze, rybki mają apetyt, nie przekarmiam ich, parametry wody w normie, akwa 300l. Martwię się bo nie chcę żeby zdechła, samica ma ok. 20 cm, samiec większy. Proszę podpowiedzieć co mam robić :( Dołączam kilka zdjęć dla lepszego rozpoznania. Dałem jej jeść, zjadła ale po kilkunastu minutach zwróciła wszystko.

 

post-1781-13685171572345_thumb.jpg

 

agunia997- Przenoszę do odpowiedniego działu.

post-1781-13685171572839_thumb.jpg

post-1781-13685171573262_thumb.jpg

post-1781-13685171573753_thumb.jpg

post-1781-13685171574071_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miała zatwardzenie :lol: - standardowe pytania - czym je karmisz, jaki masz zbiornik, oświetlenie, litraż, nawożenie itp....(po co to komu jak choroba ryby może dotknąć w akwa 35l jak i 350l) :lol:

A teraz na poważnie - przy takich obrażeniach na 99% rybkę możesz spisać na straty.

Poniżej link do opisu chorób dotykających ryby:

http://akwadar.w.interia.pl/choroby.html

wygląda jak LIMFOCYTOZA z tym że przez jedną noc mało prawdopodobne aby jej tak urosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ta choroba, widać wyraźnie że to "coś" wyszło jej ze środka, jak już wspomniałem myślę że są to jajniki bo z tego "otworu" to wyszło, wszystkie parametry wody w normie, więc to nic z tego, żadnych chemikaliów nie daje, ostatnio tylko dodałem CMF gdyż samiec miał jakieś białe plamki (które już zniknęły), akwa 300 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem wepchnąć jej to do środka, niestety znów wyleciało ale odkryłem że to jest jelito a nie jajniki jak myślałem wcześniej. Mimo tego urazu rybka żyje i wydala odchody lecz nie je i siedzi cały czas na dnie. Może jakieś nowe pomysły co można z tym zrobić? Rybka się trzyma i nie wygląda na umierającą. Jeszcze jedno pytanie: Czy możliwe że wypadnięcie jelita spowodował jakiś zator? Jakieś 2-3 dni przed tym zdarzeniem dałem im kawałek surowego mięsa (wielkości ok 2cm X 2cm) może gdzieś utkwiło. :dry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...