Jump to content

Zniknął gupik


Marcel
 Share

Recommended Posts

Witam, moje akwa to 55 L , obsada 8 neon inessa, 4 gupik (2 samce i 2 samice) , 3 bojowniki (1 samiec, 2 samice), prętniczka, zbrojnik. Mam pytanie dzisiaj zauważyłem że nie ma samicy gupika, szukałem i jej nigdzie nie widzę, mogła ją zamęczyć któraś z innych rybek z obsady , była już spora. Może padła od temp. bo dzisiaj podskoczyła mi do 26 stopni.

Link to comment
Share on other sites

no nie pasuje, ale zbrojnik zjadł ją już jak była martwa. [zapewne] ogólnie zbrojniki nic nikomu nie robią. zły dobór gupików na 1 samca 3 samice. Musisz zdecydować gupiki albo bojowniki, bo samiec zeżre samce gupika. prętniki trzyma się w haremach.

Link to comment
Share on other sites

czyli tą samicę głupika mógł załatwić bojownik a potem ją zjadł glonek, raczej nie zauważyłem żeby bojownik gonił gupiki jedynie z tego co widzę nieraz goni swoje samice , ta prętniczka to adopcja i dlatego jest sama nie dokładam więcej bo trochę małe akwa, dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie, prośba o poradę.

Dzisiaj padła mi druga samica gupika którą znalazłem, gupiki wraz z 2 neonkami i bojownikami kupiłem i wpusiściłem do akwa 6 dni temu do wcześniejszej obsady. Pozostałe ryby się trzymają są ruchliwe , mają apetyt, nie widzę na nich żadnych kropek ani też żeby się ocierały. Stosowałem wcześniej przed ich wpuszczeniem kurację środkiem FMC z firmy Zoolek przez 3 dni ponieważ pojawiła mi się pleśń na podłożu - kuracja pomogła pleśń ustąpiła. Po kuracji podmieniłem 1/3 wody załadowałem do kaskady węgiel i filtrowałem przez niego 2 dni, potem wyjąłem węgiel i podmieniłem 10 % wody. Teraz zauważyłem że zaczyna mi się pojawiać na kamyczkach szczególnie przy przedniej szybie nalot koloru brunatnego , który też pojawia mi się na jednej roślinie rosnącej przy przedniej szybie, na szybie natomiast widzę pojawiające się drobniutkie kropeczki które już raz usuwałem - czy to są jakieś glony? Czy profilaktycznie zastosować w związku z tymi padniętymi gupikami jeszcze ten środek FMC jeżeli tak to jak długa kuracja i czy przy stosowaniu wyjąć z kaskady torf który załadowałem po ostatniej kuracji w celu zmiękczenia wody. Jak długo po ewentualnej kuracji filtrować przez węgiel i czy mogę wsadzić węgiel z ostatniej filtracji czy nowy? Jeszcze jedno pytanko czy ten środek zabija bakterie pomagające filtrować wodę?

Link to comment
Share on other sites

to okrzemki zapewne. (glony) pojawiajace się w świeżych zbiornikach. nie rozumiem po co chcesz od razu coś tam lać, jak nawet nie wiesz co się dzieje. nieskuteczne zabiegi tylko pogarszają sprawę. lepiej będzie jak zrobisz testy wody, szczególnie na no3, bo pewnei ich nie robiłeś. mógłbyś też założyć nowy temat w dziale o chorobach i dokładnie opisać tam akwarium (instrukcje jak to zrobić są podane w tym dziale).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam wszystkich.

Mam ten sam problem ale mojej samiczki gupika nie ma już 3 dni. Ani śladu. Dzisiaj wyczyściłam dno wymieniając 30% wody i dalej ani śladu. Zarybiłam akwarium 7 dni temu obsadą: 3 molinezje, 4 kiryski, 6 gupików (2 samce, 4 samiczki) akwarium 63l

2 dni temu pojawiły się 3 malutkie gupiki, do dzisiaj został 1 i przypuszczam że ich "mama" zniknęła. Powiedzcie mi proszę co mogło ją wszamać albo gdzie mogła się zakopać.

Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Pokrywę mam, sprawdziłam wszystko dookoła, pokrywę od środka też. Mam w akwarium dwa dmuchane kamienie które wyciągłam muląc trochę wodę i znalazłam tylko maluszka 5mm gupika ale bez mamy. No to jakieś dziwne wszystko jest. Coś na bank pominęłam bo nie ma znikających rybek.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że ją mógł zjeść zbrojnik u mnie też często jak ryba zdechnie to inne ją skubią i zdechła ryba nie zawsze wypływa. Mi nigdy nie pływają po powierzchni tylko leżą na dnie. Jak raz wieczorem zdechła mi krewetka i jej nie wyłowiłam to rano już jej nie było!

Link to comment
Share on other sites

Myślę że ją mógł zjeść zbrojnik

gdy ja się 3 tygodnie temu obudziłem i włączyłem akwarium i cały sprzęt to zauważyłem, że mój zbrojnik coś żuje. przegoniłem go linijką i zobaczyłem, że z pyska wypadła mu sztuka narybku mieczyka. samiczka musiała się wykocić w nocy i mój 13cm zbrojnik zapolował sobie na młode rybki. teraz usunąłem zbrojnika bo konkurował o kryjówkę z duchem i gonił narybek.

 

 

P.S. jakiej wielkości jest twój zbrojnik?

Link to comment
Share on other sites

Gupik się nie znalazł, ale za to kirysek przekręcił się po trzech dniach, znalazłam go na dnie pod kamykiem. Może się gupikiem zadławił :lol:

Na całe szczęście nic więcej mi nie padło, więc chyba jest ok. Małe gupiki rosną jak na drożdżach, roślinki obrosły w długaśne wąsy. Warunki są dobre.

Dzięki za temat :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...