Skocz do zawartości

Okulary


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Piszę na temat o którym nie często słychać na forum akwarystycznym tzn. okularach.

 

Byłem u okulisty i polecił mi okulary - co, jak, gdzie wszystko wiem lecz chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, a mam nadzieję, że nosi ktoś z Was okulary ;)

 

U optyka powiedziano mi, że całość średnim kosztem wyjdzie 250-300zł. Czy cena w miarę normalna?

Zaproponowano mi "szkła" szklane albo plastikowe. Jakieś konkretne możecie polecić?

Optyk mówił mi o różnego rodzaju filtrach typu UV, jakieś tam do komputera, antyrefleksyjne czy coś takiego i kilkanaście innych. Tych filtrów wychodziło coś koło 15. Opłaca się dopłacać do tych filtrów czy zrezygnować z takich "bajerów"?

 

Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej (: Ja też mam wadę wzroku.

200-300 zł za okulary to naprawdę nie jest dużo. Za swoje zapłaciłam grubo ponad 400 zł (plastik + antyrefleks).

Polecam Ci plastikowe szkła, trudniej je uszkodzić i przede wszystkim - są lekkie. Powłoka przeciwko refleksom to również fajna sprawa, ale jeśli zależy Ci na obniżeniu kosztów to odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę okulary jakieś naście lat i koszt 300zł to nie jest dużo (jeśli mówimy o oprawkach + szkłach). Na początek polecam Ci nie brać żadnych filtrów i innych bajerów a przyzwyczaić się do noszenia okularów. Dlaczego? Ano dlatego, że na początku można to gdzieś uszkodzić, zaczepić, położyć i siąść ;) (tak zdarzyło się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...