Skocz do zawartości

Jaki to glon


mariusz.kk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety na dniach zauważyłem coś smutnego. A mianowicie mozliwe że brunatnica zaatakowała moje akwarium i kransorosty tylko na 1 korzeniu. Zobaczcie na zdjęcia i wypowiedzcie się proszę. Na żywo to o wiele gorzej wygląda.

 

1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)- Akwarium zalane 07.07.2012

2.Litraż i wymiary akwarium - 250L (100x50x50)

3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)- T8 2x30W Polamp 6500 Dailight Wychodzi 0,24W/1litr

4.Jak długo świecisz (ile godzin)- 9h

5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa -Ziemia ogrodowa Czarny bazalt 1-3mm + Tetra plant InitialSticks+ kulki torfowe+keramzyt

6.Filtracja - JBL E900+ keramzyt

7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) - Ogólny

8.Ozdoby (jakie)- 2X korzeń

9.Rośliny (ile,jakie)- 2XAnubias, Alternathera reineckii,Limnophila Sessiliflora,Cabomba,Moczarka,Ludwiga Repens, Hemianthus,hydrocotyle leucocephala,hydrophila angustifolia,glossostigma elatinoides,eleocharis paruula, blyxa japanica, ceratopteris thalictoides, Żabienica, inne

10.Ryby - obsada (jw.)-Skalar żagłowiec 4X neon czerwony x11, Otosek X8 , 1X pielęgnica boliwijska samiczka, samiec padł nie wiadomo dlaczego, a składała samiczka ikrę. 2X pielegniczka Kakadu, 2X paletka

11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)- co 2 tygodnie ok 30% odstana

12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )- Macro i Micro Aqua Gainer codzennie po 5ml

13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)- Narazie brak.

14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe -testy Sera kropelkowe cała walizka

 

Ph 7,5

GH 19

Kh-7,

Nh4/Nh3-0mg/l,

no2 <0,1-0,3 mg/l,

no3- 6mg/l,

po4-1mg/l,

fe 0,4mg/l,

cu 0mg/l

cl 0mg/l

15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ? podawalem minimalnie cheat żelaza żeby zwiekszyć żelazo do 0,8

16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu? Ryby karmione 1 razy dziennie, praktycznie nic nie zostaje, około 16

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przyczyną może być brak nawożenia CO2 z butli lub EC - nie wiem czy nie za dużo lejesz nawozów, z wyników testów wychodzi że masz nieco za mało NO3, ale też NO2 masz za wysokie powinno być ledwie wykrywalne lub 0.

Ja na twoim miejscu zainwestował bym w butle i spróbował zagazować glony , problemem też pewnie jest światło (jest go za mało) i rośliny nie wykorzystują wszystkich podawanych nawozów w fotosyntezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No2 jest właśnie na poziomie prawie niewykrywalnym, tylko taką mam dziwną skale w testach kropelkowych. Na razie na butlę nie ma funduszy. Z dniem wczorajszym Po 8h męczenia się z obudową, udało mi się zamontować dodatkowe 2X30W.

Jest teraz T8 4X30W

2X T8 30W Polamp 6500 Dailight

1X T8 30W Sylvania Grolux 8500

1X T8 30W Aquastar 1000

 

Od 4 dni nie podaję nawozów, i już 1 podmianka była. Możliwe że faktycznie, mogłem przedawkować cheat żelaza który zacząłem stosować do podwyższenia Fe na mniej więcej 0,8. Efekt, jak widać mnóstwo glonów.

Zwiększając moc oświetlenia pokusiłem się ze zmniejszenia oświetlenia z 9h na 7 godzin, i będę zwiększał co tydzień o pół godziny, aż dojdę do 10h.

 

 

Co o tym wszystkim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...