Skocz do zawartości

Pomysły na obsadę do 200l


Grz3si3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już raz zaczynałem przygodę z akwarystyką i zakończyło się klęską. W ubiegła sobotę zrestartowałem zbiornik i zrobiłem wszystko tak jak trzeba(przynajmniej tak mi się wydaje) ;) Pierwszych mieszkańców planuje wpuścić za 3 tygodnie, są to dwie ocalałe rybki z poprzedniej próby, które docelowo zostaną oddane w lepsze ręce.

 

Poniżej przyklejam kilka zdjęć tj. parametry wody i mojego baniaka.

 

Akwarium pierwotnie miało być pod malawi ale mam jeszcze 3 tygodnie więc gryzą mnie różne opcje. Co sądzicie o akwarium i jaką obsadę byście w nim widzieli ?

 

Dane techniczne:

-Filtr biologiczny HW-303A + skimmer

-Filtr mechaniczny Głowica + gąbka

-Grzałka 200W JBL

-Oświetlenie 2x30W T8

 

Podłoże - piasek

Rośliny - Anubias, Cryptocorone, Nurzaniec

Kamień - Serpentynit

 

Pozdrawiam !

post-10235-13685171507864_thumb.png

post-10235-13685171508119_thumb.png

post-10235-13685171508321_thumb.png

post-10235-13685171508537_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nawet z pyszczakami ni poszalejesz, bo na nie trzeba długich akwariów. Tutaj zmieścisz 1+4 jakiegoś gatunku...

 

Nie wolałbyś czegoś z Tanganika?

 

6x Sinodontis petricola

1+1x Neolamprologus helianthus, albo jakaś inna księżniczka, byle nie z Burundii

1+1x Julidochromis dickfeldi

 

Ale te dwie pary muszą mieć odpowiednio dobrany aranż, żeby się nie pozabijać. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności w aranżowaniu zbiornika w sposób bezpieczny, to wybierz jeden z tych gatunków. Obecnie aranż mógłby pomieścić ew. same petricole w ilości 8-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm po namyśle stwierdziłem, że jestem skłonny zmienić aranżację częściowo.. Powiedz mi czy gdybym wsadził z lewej strony jakiś większy korzeń + dosadził jakieś rośliny (oczywiście łatwe w hodowli) czy bo to wystarczyło ? Czy podłoże może zostać i te kamieni z prawej strony tworzące grotę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad całkowitą zmianą aranżu. Łatwiej zmienić wystrój akwarium niż całą obsadę. Bardzo podobają mi się akwaria gdzie jest ładna ławicą, kilka większych ryb, jakiś zbrojnik. Więc najpierw dobierzemy obsadę a później zacznę przygotowywać pod nią akwarium..

 

Myślałem o czymś takim:

-Neon Inessa/Czerwony ok 35szt.

-Skalar 1+1

-P. Ramireza 2+2

-Zbrojnik niebieski (odmiana barwna złota) 1+1

-4 Otoski ( wiem, że mogą nie pasować do reszty obsady ale chciałem coś do czyszczenia w razie w.)

 

Sverting co myślisz o takiej obsadzie ? Co byś pozmieniał ?

 

A masz może jakiś pomysł na obsadę w podobnym układzie jak wyżej tylko z innymi gatunakami ?

Po ustaleniu obsady, rozglądnę się po naturalnym środowisku tych ryb i przerobie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skalarami sprawa ma się tak, że musisz mieć te 100x40x50, jeśli jest węższe, lub nizsze, to nie będą dobre. Otosków lekką ręką 10. Ramirezka będzie średnio pasować, bo będzie wyraźnie mniejsza od skalara i możliwe, że będzie się stresować. Lepszym wyborem byłaby kakadu, która jest zadziorniejsza. Neony koniecznie czerwone.

 

Jak chcesz skalary, ja bym postawił na:

 

1+1 Skalar

20 x Żałobnica, lub 24 Bystrzyki pięknopłetwe

1+1 Zbrojnik niebieski

12 x Kirysek spiżowy

1+3 Pielęgniczka kakadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...