Skocz do zawartości

Brązowy nalot na roślinach


dorota2204
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje akwarium 250l ma ponad miesiąc. Od samego początku nawoziłam potasem oraz węgiel w płynie.Jak zbiornik miał miesiąc, włączyłam dozowanie mikro CSM+B(1,5łyżeczki na 200l wody dozuję docelowo ma być 25ml a na razie podaję 12ml dwa razy w tygodniu)oraz makro(KNO3- 7łyżeczek+KH2PO4-2.5łyżeczki+MgSO4*7H2O-18łyżeczek dodaję to do 600ml wody destylowanej dozuję docelowo ma być 50ml ja wlewam 12ml trzy razy w tygodniu.)Potas podaję raz w tygodniu 15ml. Jeden dzień bez nawożenia.Filtr zewnętrzny Fluval 305 wklady bio max oraz włóknina.Parametry wody;

PH-7.6

NO3-12,5

PO4-0,25

NO2-0.0

GH-7

KH-7

Testy kropelkowe.Mój problem to osad na liściach, brązowy prawie rdzawy łatwo schodzi po potarciu palcem.Nie wiem czy to problem z podlożem bo jak np.przesadzam roślinę to przy wyciąganiu wydobywa sie taki ciemny kurz.Podłoże to ASII+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulatory są tylko do obliczenia ogólnego roztworu a ile danego pierwiastka będziesz miała na końcu tygodnia w akwarium wszystko zależy z jaka prędkością będą go pobierały rośliny. Na początku miesza się każdą sól osobno. I gdy któregoś pierwiastka brakuje po prostu zwiększasz dzienną dawkę danego pierwiastka a nie wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakwit: podmianka wody 50%, 3-4 krotne przedawkowanie carbo, na 3 dni zaciemnienie akwarium (nakryj szczelnie kocem), nie zaglądaj tam, nie karm ryb. Po 3 dniach odkrywasz, odmulasz dno , podmiana i powinna się woda wyklarować. Wtedy zaczynasz prawidłowe nawożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suche sole jaki mam to CSM+B-czy wystarczy test na żelazo,żeby sprawdzić czy jest tego w wodzie tyle ile powinno być?Nastepne to K2SO4-Potas jakim testem go zmierzyć? Kolejne to KH2PO4-tu wystarczy test na PO4?Nastepna sól to KNO3-tu test na NO3?Następna to MgSO4x7H2O-siarczan magnezu jakim testem zmierzyć?Jak mam podawać te sole codziennie wszystkie, czy oddzielić mikro od makro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...