Skocz do zawartości

[200l] ogólne do azji


mariuszpol18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej a więc tak mam w akwarium

7x skalar

12x neon innesa

8x kosiarka

2x barwniak czerwonobrzuchy + jakieś tam młode

4x zbrojnik niebieski

Obsada w takim składzie od prawie roku i od razu zaznaczam barwniaki nigdy nie zwracają uwagi na skalary traktują je jak powietrze. Nie wchodzą sobie zbytnio w drogę :P

A pytanie jest takie: Czy mogę do nich dodać swoje stadko szczupieńczyków pręgowanych, bo chciałbym odzyskać krewetki chociaż w jednym akwarium :P

Wszystkie ryby potrzebują podobnych parametrów wody :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to masz totalne przerybienie w swoim akwa. Ze skalarów oddaj 5 szt i zostaw sobie dobraną parkę, na kosiarki za małe akwa, neonów możesz dokupić do 30 szt:), zbrojniki zostaw w kombinacji 1+1 jeżeli mówimy o zbrojniku niebieskim:) szczupieńczyków nie dodawałbym wogóle do tej obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zostawił dobrana parę skalarów ale jakoś wciąż nie są sobą zainteresowane i i tak je pewnie oddam.

U zbrojników jeszcze płci dobrze nie widać i ciekawe od kiedy akwarium 200 litrów jest za małe na kosiarki. Spokojnie im wystarcza większość ze sklepów trafia do <100.

A szczupieńczyki to moje ulubione ryby więc wolał bym obsadę pod nie :P

 

Więc skłaniam sie do obsady azjatyckiej :

szczupieńczyk pręgowany

grubowarg syjamski

jakieś brzanki

cierniooczki

Tylko w jakich ilościach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak to się szybko zmienia. Odkąd kupiłem te akwa kosiarki zawsze były ok a teraz nagle potrzebują większego. Zostają, oddanie ich do sklepu w tym wieku na pewno dobrze by się dla nich nie skończyło (jak dla wszystkich lądujących w tych sklepach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że jest jakoś bardzo ciasno. Wiadomo, są lepsze i gorsze warunki, ale po prostu dla kosiarek, większości bocji i innych grubowargów wszelkiej maści poleca się mieć te 120 cm dna. Głownie chodzi o ich ruchliwość. Można by mieć spokojnie 120x45x30. 100 ujdzie. Ale w tłumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam - pozbądź się barwniaków ^^!

 

A tak to obsada wydaje się być w porządku, o ile nie dojdzie do sprzeczek między szczupeńczykami. Zostawiasz je do dobrania się pary?

 

Jeszcze w kwestii szczupieńczyków, rybki wymagają roślinności pływającej. Stawiasz na jakieś ciekawe zielsko? Może postawisz na pływające liście lotosa ?

 

Jak zapatrujesz się na kwestię aranżacji akwarium? Film dał jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał okazje to się pozbędę.

Szczupieńczyki nie są w stosunku do siebie agresywne aż to trochę dziwne jest (nawet o jedzenie się nie kłócą). O parze to mogę sobie pomarzyć heh to mamusia i 3 dorosłe córki (ojciec popełnił samobójstwo).

Na razie roślinności pływającej pełni funkcje rogatek, reszta to nurzaniec microsorum i jakaś żabienica.

wystrój to korzenie i lawa. Bardziej się skupiłem na rybach i parametrach wystrój trzeba poprawić:P

Lotos może będzie później na razie rozrasta się w drugim akwarium.

Możliwe ze dołożę liści więc niskie rośliny odpadają.

 

Jest 0,3 W/litr, mało. Więc jakie rośliny pasują do tego biotopu i rosną w takim świetle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...