Skocz do zawartości

Zielona "galaretka", a także brązowa pokrywa


Johnskee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam tego posta, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć opisu mojego glona. Glon występuje na korzeniu jest to taka zielona galaretka, czyściłem mechanicznie już kilka razy, ale on powraca.

Druga sprawa to brązowienie liści tzn. na liściach, korzeniach, podłożu tak jakby nakłada się brązowa "pokrywa". Potem wrzucę jakieś foty.. Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam glon i okrzemki takie cholerstwo rośliny mi zniszczyło ok 80% roślin musiałem wywalić bo zamienił się w zieloną breje .Podmieniałem co 3 dni wodę i nic potem zaciemniłem akwarium i też nic.Nie mam pojęcia jak się tego pozbyć aż nie chce mi się ogarniać tego bo na nowo powraca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinice -

To nie są glony, tylko bakterie zwane sinicami, zdolne do fotosyntezy. Pokrywają wszystko niebiesko/zielonym maziowatym nalotem. Łatwe do usunięcia mechanicznego, ale wracają bardzo szybko. Po roztarciu w palcach śmierdzi.

Przyczyny powstawania:

Często powodem powstawania jest bardzo niski poziom azotu. Spotykane pomiędzy substratem a przednią szybą skąd mogą się rozprzestrzeniać. Czasem atakują po zmianie światła i chwilowym zachwianiu poziomu azotu. Następną przyczyną może być brudne podłoże i filtr. Kolejną słaba cyrkulacja wody w zbiorniku

Usuwanie:

Zaciemnienie jest najlepszą metodą do walki z tymi bakteriami. Usuń tyle glonów, jak to tylko możliwe i następnie podmień od 30 do 50% wody. Jeśli NO3 jest niskie, podnieś poziom na 20ppm. Usuń CO2 i dodaj napowietrzanie!! Wyłącz światła i zaciemnij cały zbiornik, światło nie ma prawa dostępu , żadnego podglądania. Zaciemnienie na 3 do 4 dni. Nie karmić ryb w tym czasie !! Po upływie 3 do 4 dni odsłonić zbiornik i podmiana 30 - 50% wody. Usuń napowietrzanie i podłącz CO2 . Konieczne utrzymywanie azotu na odpowiednim poziomie.

Upewnij się , że masz dobrą cyrkulacje w zbiorniku oraz sprawdź czy dno i filtr nie są zbyt zabrudzone.

Pomocna może być w walce z sinicami czerwona/zielona herbata , wywar z 1 łyżki stołowej na 100-150L. Wywar zalewamy wrzątkiem!

Wlewać po łyżce-dwie co 1-2 godziny i obserwować ryby! Dodatkowo kwas borowy (Borasol do kupienia w aptece) w ilości 1ml/L wody w akwarium.

Źródło: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=4290

Okrzemki

Opis:

Tworzy brązowe plamy na szybach, podłożu i roślinach.

Przyczyny powstawania:

Zwykle powstają w nowo założonych zbiornikach w wyniku zachodzących tam procesów w czasie dojrzewania filtra oraz podłoża. W dojrzałych zbiornikach preferują słabe oświetlenie.

Usuwanie:

Zwykle znikają po kilku tygodniach, gdy zbiornik dojrzeje.

Źrodło http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=4290
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...