Skocz do zawartości

Rozmnażanie razborek klinowych


penteleq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Czy tarło przy rozmnażaniu ryb w akwarium wywołuje się samemu? To pytanie przede wszystkim mnie nurtuje. Czy ja mam się dopasować do gotowości ryb, czy mogę tą gotowość do tarła wymusić, np. temperaturą?

 

Oczywiście rybki same mogą zacząć tarło. Ale generalnie co mi jest potrzebne aby rozmnożyć razborki?

Zlokalizować większa samicę (z ikrą) i odłowić do kotnika z samcem? Temperatura? Macie jakiś fajny temat co by opisywał krok po kroku jak przeprowadzić rozród?

 

Co z kotnikiem? Znalazłem taki: http://allegro.pl/duzy-kotnik-dla-ryb-z ... 07735.html ale to chyba dla gupików? Ale może mógłbym go wykorzystać do przetrzymywania i dokarmiania narybku?

 

Czy w akwarium tarliskowym niezbędny jest filtr? Czy wystarczy woda z dojrzałego akwa i grzałka do regulowania temperatury? Jak długo taka woda może "działać" bez filtra?

 

Proszę jeszcze o doradzenie w wyborze roślin do takiego tarliskowego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej..niewiele pomogę, ale powiem, że u mnie razbory klinowe miały tarło w akwarium ogólnym, pięknie to wyglądało..i chyba popełniłam ogromny błąd..bo w trakcie trwającego tarła przeniosłam je do drugiego akwarium (25l wcześniej przygotowanego) i nie wiem co się stało. :(Jeszcze rybki tarły się w tym nowym akwa i niby powinna być ikra,ale nie pojawiła się :(

 

 

 

agunia997- Kolejnym błędem jest niedbanie o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...