Jump to content

ebola

Użytkownik
 • Content count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About ebola

 • Rank
  Świeżak
 1. ebola

  zbrojnik niebieski

  Dziekuję Wam za odpowiedzi . Zlikwidowałam jedną kryjówke pod korzeniem ale drugiej pozbyć się nie dam rady. Wykopał sobie dołek pod kamieniem i tam cały czas siedzi. Maluchy są fajne ale nie chce mieć ich tak dużo i często.
 2. ebola

  zbrojnik niebieski

  Witam. Nie wiem, czy dobry dział wybrałam ale po miesiącu wakacji wracam do domu, a w akwarium pojawiły sie niespodziewanie małe glonojady, wogóle nie byłam na nie przygotowana. Maluchy są różnej wielkości ok 20 z nich jest takich 2 moze 2,5cm, a następne 20szt. takich ok. 1cm. Doczytałam, że można karmić je gotowanym kalafiorem..Moje pytanie brzmi jak czesto samica składa ikrę? Bo znowu włazi do kryjówki samca.
 3. Cały czas spadają naliczyłam ok 11-12 teraz.. Cieszę się zwłaszcza, po tym, że miałam tyle kokonów i nic z nich jednak nie było.. Niestety nie mam innych ślimaków, tylko ampularie i helenki, po dnie też chodzą krewetki.. Ciekawa jestem czy pozostałe 2 kokony też mi się wyklują, jeden jest starszy od tego co dziś wysypał się, drugi ma kilka dni..
 4. Wszystkie te kokony niestety usunęłam, bo były jakieś zasuszone , pojawiły się zaraz nowe i dziś cud , jeden pękł, pojawiły mi się trzy malutkie ślimaczki... Pod pokrywą pozostają jeszcze 2 kokony, a z tego pękniętego chyba jeszcze wypadnie kilka ślimaczków, bo wygląda przerażająco.. Hmm tylko teraz to pewnie nie pocieszę się długo malutkimi, bo mam helenki
 5. Pokrywa raczej szczelna..Hmm może faktycznie za zimno jest, temperatura to 25-26 stopni
 6. Dziś pojawił mi się piąty... Hmm na tych dwóch pierwszych zauważyłam, że połuszczyły się troszkę..Chyba już nic z nich nie będzie
 7. za 2 dni będzie miesiąc jak pojawiły się 2 pierwsze kokony... Nadal nie mam małych ślimaczków, może te kokony są puste, może wyschły czy coś?... Pousuwać już je, czy dalej czekać? Bardzo proszę o odpowiedź, bo to chyba za długo?
 8. ebola

  Bojownik w akwarium

  Dziękuję za uwagi..Już w innym wątku doradzono mi zmianę obsady, tak więc pożegnam się z niektórymi rybkami, zostawię stadko razbor a na dno albo krewetki (mam oddzielne krewetkarmium) bądź kiryski..Szkoda mi tylko bojownika..Może kiedyś znowu zacznę go mieć ..
 9. ebola

  Bojownik w akwarium

  Tak, to zbrojnik ale nie jest jeszcze duży, chowa się ciągle pod korzeń. A bojownik zdechł, nie wiem dlaczego..miał ponad 2 lata..szkoda, śliczny był...
 10. Hmm mam 2 ampularie i nie zauważyłam by zjadały rośliny, natomiast helenki owszem, rozprawiły się ze ślimakami innymi w akwarium, bo miałam puste muszelki.. Jak do tej pory nadal mam 4 kokony i jakoś nie widać małych ampularii, za to jakoś więcej mi helenek się zrobiło :/ Chyba muszę coś zrobić, bo niedługo zamiast ryb zacznę hodować ślimaki
 11. Dziękuje Będę cierpliwie czekać.
 12. Może nie powinnam zakładać nowego wątku ale nie wiem co robić z kokonami ampularii? Mianowicie, pierwsze dwa kokony pojawiły mi się 15 października, 25 października trzeci kokon,a dziś czwarty. Cztery kokony i co dalej? Jak długo one maja być tak na tej pokrywie akwarium? Może powinnam te dwa pierwsze usunąć, bo nic z nich się nie wykluje? Czy powinnam poczekać jeszcze? Bardzo proszę o pomoc, nigdy nie miałam kontaktu wcześniej z ampularią i nie wiem jak mam zachować się, będę wdzięczna za każdą pomoc.
 13. ebola

  Obsada 72l

  Dziękuje rewolucje w akwarium planuję za miesiąc..Spróbuję z krewetkami jak mi nie wyjdzie kupie kiryski..chyba też będę musiała wymienić roślinność, teraz mam chaos roślinek jak i rybek . nemo130: Następny wpis bez dużych liter odpowiednio wynagrodzę.
 14. ebola

  Obsada 72l

  dziękuję Wam za pomoc w wyborze rybek mam ampularię zółta i niebieska i pod pokrywa 3 kokony oraz helenki-były dwie teraz to chyba z 5 pojawiło się..więc chyba za dużo zaczyna robić mi się tych ślimaków, co do krewetek było kilka ale zaraz na drugi dzień znikały w niewyjaśnionych okolicznościach wiec skusiłam się i założyłam drugie malutkie 25l akwarium specjalnie dla nich (mam je 3 miesiące dopiero), więc jak podrosną maluchy (bo urodziły się) mogłabym do tego większego z rybkami, ale nie będą one pokarmem dla innych ? razborka może krewetki nie zje ale te kiryski..nigdy nie miałam.. nemo130: Pisownia!
 15. ebola

  Obsada 72l

  haha bardzo śmieszne mała pomyłka dzięki zastanowię się nad tym..niestety bojownika już nie mam, hmm nie wiem co się stało ale zdechł, żył w akwarium od lutego, a wcześniej z 1,5roku w kuli dużej na razborach mi bardzo zależy, więc z pewnością powiększę stadko z czego się cieszę, że mogę (niedawno miały zaloty i tarło..pieknie to wyglądało, niestety ikra zaginęła)...kirysków nigdy nie miałam.. może zamiast zbrojnika złotego? glonojada
×