Skocz do zawartości

Baniak z paletkami (co i jak?)


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwarium ogólne 128l (standard), filtr wewnętrzny turbo 750, zewnętrzny Tetra ex700. Jednak planuje założyć akwarium z paletkami. Planuje zakupić dla nich baniaczek w granicach 200-300l. Jedynym pewnym założeniem jest to, że chcę hodować dyskowce. Proszę więc jako nowicjusz o porady dotyczące:

- czy baniak 200-300l będzie odpowiedni;

- jakie ciekawe, co najważniejsze nadające się dla mniej doświadczonego akwarysty dyskowce i jaka reszta obsady;

- czy Tetra ex700 będzie wystarczający do czyszczenia biologicznego i chemicznego;

Proszę o cenne uwagi, które bedą bezcenne dla mnie (akwarysty nie mającego wcześniej kontaktu z paletami).

Z góry dziękuję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, iż paletki biotop Amazonka, ale zależy mi na roślinach, dlatego ponownie proszę o podanie najciekawszych (według Was) odmian paletek (nie szczególnie wymagających). Co do parametrów wody mam załatwione ryby z hodowli z Niemiec, więc bardzo delikatne i wymagające miękkiej, kwaśnej wody ryby z Azji mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz RO? Masz zbiornik na kwarantanny? Myślisz o biotopie, nie myśl o roślinkach. W hodowlach paletki są hodowane w sterylnych i idealnych warunkach. Swoje akwa, fitry musisz zdezynfekować. Wszytskie ryby odrobaczyć, poddać również kwarantannie (około 40 dniowej). U młodych paletek około 5 cm dzienne podmiany wody w ilości 50%. Karmienie 6 razy dzienie i to jeszcze trzeba uważać żeby nie przekrmić. Poczytaj o paletkach trochę więcej żebyś wiedział na co się porywasz. Niektórym paletki wyskakiwały z akwa, choć jest to rzadkość. Jesteś gotowy podjąć się próby? Niemieckie hodowle paletek są uznawane jako jedne z lepszych tylko zależy jeszcze z której bierzesz.

Jakie masz doświadczenie w akwarystyce? I pokaż Swoje akwa to Ci powiem czy dasz radę z paletkami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak jesteś SkanDaL bo wkoncu doczekałem się konkretów.

Jakie oświetlenie mam zastosować na baniak 100x50x50(jest odpowiedni?), chodzi mi o panel oswietlenowy i nie pogardzę waszymi doświadczeniami w tym zakresie(jaka firma belki i jaki rodzaj swietlówek)?

Ps. Jaka to odmiana paletek na zdj. Yorki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć akwarium Yorkiego w galerii naprawde nie jest trudno. I można tam przeczytać cały temat od początku do końca, dodatkowo będziesz miał wszystkie dane. "Black River Yorki" jeśli dobrze pamiętam tak jest zatytułowane. Lampy czy belka dadzą taki sam efekt jeżeli z głową rozmieścisz roślinność na tafli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przy czynnościach poprzedzających zakładanie nowego akwarium napotkalem problem. Dziś chce całkowicie spuścić wodę z akwarium. Co polecacie filtr zewnętrzny i wewnętrzny przełożyć do wiadra, czy może w jakiś sposób go zakonserwowac. Szczerze mówiąc nie zależy mi, żeby przez pare tygodni stało w moim pokoju wiadro z filtrem. Tak czy tak wkłady filtracyjne chce zmienić (w niektórych przypadkach odkazić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...