Jump to content

Prośba o pomoc w aranżacji akwarium z rakami. (20l)

Bapax
 Share

Recommended Posts

Witam

Zwracam się do was z prośbą o jakieś inspiracje dotyczące wnętrza tak małego akwarium. W związku z tym, że posiadam kraby roślinki odpadają (skubane ciągle je podgryzają). Akwarium ma wymiary 42x20x25cm. Posiadam grzałkę i filtr kaskadowy.

Pozdrawiam serdecznie.

Miłosz

Napisz najpierw jakie to masz kraby, mangrowe czy coś takiego daevile lub podobne. Albo standardowo robisz wyspę dla nich, lub wsadzasz jakiś ciekawy korzeń, bardzo ładnie wtedy będzie wyglądać. Akwarium jest małe więc za dużo manewrów nie masz. Jak chcesz trochę zielonego to gałęzatki możesz ładnie przyczepić.

O kurde pomyliłem się... myślę o jednym pisze o drugim. Posiadam 4 raki marmurkowe, na razie są małe do 3cm. Myślałem nad korzeniem, lecz te raczki potrzebują trochę cienia i zakamarków a korzeń zajmuje dużo miejsca i nie ma w nim za dużo schronień.

Polecam skorupę od kokosa. Albo nawet dwie w skrajnych partiach akwa.

Do tego jakieś patyki i przydałaby się jednak jakaś wytrzymała roślinka - Raczki bardzo je lubią dewastować, więc nie ma po co odbierać im tej przyjemności.

Ok spróbuje z tymi skorupkami, lecz sama ziemia nie wystarczy. Myślałem nad zrobieniem jakiejś skalnej półeczki z płaskich kamieni ze sobą sklejonych, tylko czym je skleić? A jakie podłoże było by najlepsze? Piasek?

Bardziej żwirek rzeczny.

Półeczkę można skleić sylikonem akwarystycznym.

U mnie Raki bardzo kopały w podłożu.

Możesz dorzucić im jakiś drobny korzeń, lub dobrze spreparowane gałązki dębu. U mnie uwielbiały się nimi bawić :P

A i nie wiem, czy w 20 l przeżyją Ci trzy sztuki.

Mi 35 l nie wystarczyło na 4. Wspólnie zamordowały najsłabszego.