Skocz do zawartości

[25l] Krewetkarium


benmon152
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Chcialem zaprezentowac wam moj pierwszy zbiorniczek i poddac go ocenie.

 

Akwarium 25 l 40x25x25

 

Filtracja:

Aquael Fan Mikro

 

Ogrzewanie:

Grzałka (jakaś niemiecka) 25W z termostatem

 

Oswietlenie:

Świetlówka 8W

 

Podloze:

Bazalt 3-5mm

 

Ozdoby:

Korzeń i kamień

 

Parametry wody:

Temperatura 25 st. C

 

Akwarium zalane 2.10.12

 

Rośliny:

 

Hemianthus Callitrichoides (pare sadzonek)

1x Cardamine Lyrata

2x Hemianthus Micranthemoides

Duuuużo mchu jawajskiego na korzeniu i kamieniu

Trochę gałęzatki na korzeniu

Akwarium dojrzewa za jakieś 2-3 tygodnie wpuszczę krewetki (jakie polecacie)

Nawożę Tropical Aqua Plant przez 2 dni Cardamine Lyrata,Hemianthus Callitrichoides troszkę zmarniał ale wiadomo musi się przyjąć lub nie :| Po ilu można odciąć gumki od korzenia?

Czekam na opinię

 

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Według mnie szału nie robi na razie dopiero jak wszystko zarośniete to będzie mmmm

Na krewetki 40-50zł podobają mi się Tiger'y ale cena powala 150zł za 5 szt. Inne jeszcze Crystal Red oraz ich czarne odpowiedniki których nazwy nie znam. Może być jeszcze Orange Sakura ma ktoś z Was może fajną stronkę o kreweciach żeby poczytać czy się nie krzyżują lub inne cenne informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym Ty przymocowałeś ten mech? Gumka odpada, wrośnie w nią i znów dodatkowa robota. Od biedy lepsza już nitka, a najlepszym rozwiązaniem była by żyłka.

Korzeń bym odwróciła, co by zakryć całe osprzętowanie. Żwirek ma stanowczo za duży granulat jak na tak małe akwarium. Postaraj się o tło. Na razie nie bardzo jest co oceniać. Poczekamy aż mech ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisała szaramysz te podłoże ma za grubą granulację , a na małego Heńka to przydałoby się coś lepszego niż zwykły bazalt , poza tym bez co2 i bez ferro przy średnim świetle to nie wróżę nic dobrego dla tej roślinki. Postaraj się troszkę bardziej bo mały Heniek to fajna roślinka a może szybko zmarnieć przy braku warunków.

Z tą gumką poszłeś trochę na łatwiznę , ona nie nadaje się do mocowania mchu , szybko parcieje i pęka w wodzie. Więc odcinać nie musisz.

Mech ładnie obrasta korzeń jak dałbyś po kilka gałązek a nie garść jakoś tam upchana i przymocowana . Nie świeć za długo w pierwszych dniach.

Filtr mógłbyś zamienić na kaskadę w takim małym zbiorniku filtr wewnętrzny niepotrzebnie zagraca miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszych wypowiedziach zaraz się wybiorę po Ferro bo zależy mi na ładnym trawniku, a te 5zł na Ferro dużej straty w portfelu nie zrobi. CO2 nie zaszkodzi krewetkom? Może ktoś na PW mi wytłumaczy jak zrobić dobry i bezpieczny układ CO2 w miarę tani. Co myślicie żeby zasiedlić zbiornik krewetkami Crystal Red oraz Crystal Black? Jakie można dać jeszcze nawozy (wspomagacze) dla roślinek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co2 to zrób bimbrownie ,a akwarium puste i te gumki jak wyżej już na pisali zmień na nitkę ,bo jeszcze gorzej akwarium przez to wygląda.

Jeśli jesteś początkujący nie polecam łączenia bimbrowni z krewetkami. Można szybko zagazować te stworzonka. Profesjonalne butle co2 są drogie ale bezpieczniejsze niż bimbrownia. Chociaż na taki litraż to mogłoby być aqua art carbo , też może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra będzie kaskada FZN-1 czy coś podobnego u mnie w zoologu 86 zł. Jutro robię bimbrownię, jednak dalej nie wiem dokładnie co i jak. Mam dwie butelki z zacierem i wodą połączone wężykami zalepione itd. [i do tego idzie wężyk do akwarium (dyfuzora)]<-- co to oznacza, że robię dyfuzor z np. filtra od papierosa i lufki? Po jakim czasie zacier zaczyna wytwarzać dwutlenek węgla? Jutro pewnie też będę miał parę pytań co do bimbrowni. Taaaak te gumki, najpierw obwiązałem cały korzeń mchem ale końcówki zaczęły latać więc przyczepiłem je na gumki bo jakoś nie jestem przekonany do nici. Kamień z tyłu jest obłożony mchem, który przymocowałem siatką z allegro. Całkiem ładnie to wygląda siatka ma duże oczka i kolor, który nie rzuca się w oczy przez co wcale nie widać siatki. Co do krewetek Black Bee bodajże na allegro 5 szt. kosztuje ok. 200zł? Nie pamiętam gradacji ale wolałbym wydać na te 5 krewetek ok 50zł,a nie 200. Dobrze bo się rozpisałem czekam na kolejne opinie.

 

PS: Tak przy okazji ma ktoś z Was może na zbyciu trochę jakichś ciekawych mchów albo pelię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w wolnej chwili zrobiłem bimbrownie i mam jedno pytanie: Po jakim czasie zaczyna się fermentacja, czyli po ilu zaczynają lecieć bąbelki? :] Oceniajcie dalej zbiornik bo cały dzień wchodzę i myślę, że usłyszę jakieś rady albo opinie a tu 0. Jeszcze myślę nad dodatkowym oświetleniem czyli kolejna świetlówka 8W Philipsa 6500K. Razem da to coś ok. 0,65 W/l Kompletny zestaw świetlówka przewód i... ogólnie wszystko kosztuje 33zł czyli niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bimbrownią to u mnie tak po 15min już daje czadu, ale jest doświadczenie z winkiem :) Jeśli nie lecą, to sprawdź szczelność, proporcje zacieru itp.

Światełko możesz dodać, ale miej na uwadze małą masę roślinną. Im więcej światła, tym większa fotosynteza = większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze (nawozy). Poczytaj tematy Łorena, bo dobrze to tłumaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlepione silikonem, prawie wszystko działa oprócz dyzufora z filtra od papierosa. Zamówiłem z kostki lipowej jutro powinien dojść. 1b/1s to dobry czy zły wynik, na początku dałem 1000ml wody, 400g cukru i 10g drożdży było za mało więc dorzuciłem kolejne 20-30g drożdży i wynik 1b/1s. Tylko najgorzej bo korzeń zaczął mi się zajmować glonami i pytanie co z tym zrobić? Krewetki żywią się glonami? Docelowo ma to być krewetkarium ale chcę, aby zbiornik dojrzał bo zalany tydzień temu. Czekam na porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że mam kontynuować ten temat tak też zrobię. Oto akwa po 2 tygodniach od zalania.

 

Akwarium 25 l 40x25x25

 

Filtracja:

Aquael Fan Mikro

 

Ogrzewanie:

Grzałka (jakaś niemiecka) 25W z termostatem

 

Oswietlenie:

Świetlówka 8W

 

Podloze:

Żwir czarny granulacji mi nieznanej

 

Ozdoby:

Korzeń i kamień

 

Parametry wody:

Temperatura 25 st. C

 

Akwarium zalane 2.10.12

 

Rośliny:

 

Hemianthus Callitrichoides (pare sadzonek)

1x Cardamine Lyrata

2x Hemianthus Micranthemoides

Duuuużo mchu jawajskiego na korzeniu i kamieniu

 

Stworzenia pływające:

4x Neon Innesa

5x Krewecie RC

1x Kirysek Panda

 

Nawożenie CO2 i Aqua Plant z Tropical'a

Dziś zrobiłem zacier do bimbrowni z 1000ml wody +- 450g cukru i 10 dag drożdży ruszyło z takim kopytem, że filtr nie wyrobił i prawie wszystko padło. Mam do Was jeszcze jedną prośbę, jakby ktoś miał z przycinki lub na zbyciu wszelkiego rodzaju mchy lub wątrobowce prosiłbym o kontakt na PW. Pozdrawiam i czekam na oceny.

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...