Skocz do zawartości

ciemno zielone nitki


Madk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, a więc tak na anubiasach i szybach mam zielone ciemne nitki

112l

kilkanaście neonek

3 gupiki

3 mieczyki

trochę rc

i kilka kirysków

nie ma nawożenia ani co2

rośliny anubiasy kryptokoryny i vasilneria czy coś takiego

 

ostatni restart 1 rok temu od tamtej pory mam problemy z tymi glonami , chyba przyniosłem z kryptokoryna czerowną od kolegi i tera nie mówcie że światło słoneczne za duży prąd itp próbowałem odciąć całkiem światło wtedy rosły połowę wolniej herbata zielona tez już była testowana a o dziwo nawet jak pod głodzisz krewetki i kosiarki to nie chcą tych nitek jeść.

Wiem ,że po4 jest mniejsze od 0,01 azotany też były nisko,

po restarcie 50 l ze starego było.

 

Pomóżcie bo po prostu ja nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że po4 jest mniejsze od 0,01 azotany też były nisko,

No i dlatego masz glony.

Żeby Ci pomóc zrób dokładny opis akwarium według schematu >>> glony-potrzebujesz-pomocy-opisz-zbiornik-t48154.html

Każda informacja ma znaczenie - im więcej ich podasz tym szanse na skuteczną pomoc wzrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)- no to rok temu

2.Litraż i wymiary akwarium -112l

3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)- standardowe jarzeniówki jedna UV

4.Jak długo świecisz (ile godzin)- 12h

5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa zbierane z rzek z nas morza

6.Filtracja -zewnętrzny z kaskada tam ile 300 na h regulowne

7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) -ogólny

8.Ozdoby (jakie)-tam jest taki zamek z ceramiki

9.Rośliny (ile,jakie)-vasilnera czy coś takiego z 6 z 40 kryptokoryn i nie wiem z 20 anubiasów na dźgane że.. ale w prawie każdym tak akwa jest tera bo zbieram rośliny do następnego

10.Ryby - obsada (jw.)-no to kilkanaśćie neonek 3 mieczyki 3 gupiki kiryski i rc

11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)-tyle ile wyparuje

12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )-nic

13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)-nie

14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe -no to mówiłem te 3 były bardzo niskie z normalnych testów nie do szczytania

15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ?nic rok się z tym męczę po dołożeniu kryptokoryny czerwonej

16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu? raz dziennie

17.Fotka całego zbiornika i fotka detali - nie mam spróbuje zrobić szczególnie tych glonów

Opis problemu-jest w 1 poście

 

nemo130: Ogarnij pisownię, na razie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff..i ja się zmęczyłem..nawet po poprawieniu błędów :D ale do rzeczy -

5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa zbierane z rzek z nas morza

- tu niestety nie mogę Ci pomóc bo w ogóle nie wiem o czym piszesz.. może spróbuj po polsku ;)

4.Jak długo świecisz (ile godzin)- 12h

trochę za długo - optymalny czas to ok 10 godzin.

8.Ozdoby (jakie)-tam jest taki zamek z ceramiki

no to wyjmij go wysusz i odstaw na półkę

9.Rośliny (ile,jakie)-vasilnera czy coś takiego z 6 z 40 kryptokoryn i nie wiem z 20 anubiasów na dźgane że.. ale w prawie każdym tak akwa jest tera bo zbieram rośliny do następnego

No to idziesz jak burza - pewnie następny będzie holender..no i ok :D

11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)-tyle ile wyparuje

- no to wodę należy podmieniać systematycznie raz w tygodniu po ok 20-30% a nie tylko uzupełniać wyparowaną. (że tam w ogóle jeszcze ryby żyją... :shock: )

14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe -no to mówiłem te 3 były bardzo niskie z normalnych testów nie do szczytania

Ja też już ledwo co "szczytałem" to co napisałeś..ale jeszcze jakoś daję radę :lol:

15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ?nic rok się z tym męczę po dołożeniu kryptokoryny czerwonej

i przypuszczam ze ten stan męki moze się utrzymać dość długo...zacznij czytać .Zapraszam do przeczytania (powolnego i dokładnego - wiem ze to także męczące ) ---->>>> moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś restart, dołożyłeś roślin, a one pochłonęły praktycznie całe makro z wody ( wcześniej pewnie było w ilości zadowalającej). Teraz pewnie są ilości wystarczające tylko dla rozwoju glonów, roślinkom zaczyna brakować. Odszukaj swój drugi wątek o tym samym problemie (lokalizacja- kosz) tam opisałem pokrótce, jak mnie się udało zatrzymać to w kilka dni.

Dodam, że to wszystko co zrobiłem pochodzi z tematów Łorena i zulixa z różnych forów akwarystycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...