Skocz do zawartości

duża, spokojna ryba do biotopu Ameryki Południowej


laponek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Witam wszystkich przy okazji pierwszego postu na forum. Po kilku latach przerwy zakładam nowe akwarium. Będzie to 180 litrowy juwel rio 180 ( wymiary i osprzęt tutaj: http://www.juwel.pl/produkt,zestawy-akw ... 180,8.html). W akwarium będzie czarne wewnętrzne tło, czarny piasek, rośliny tylko pływające (Limnobium rozłogowe - Limnobium laevigatum), dużo korzeni. Z rybek na pewno stadko neonów inesa, oteski i kilka kirysków (moje ulubione rybki). Do tego stadko jakiś innych kąsaczowatych (jeszcze nie wiem których). No i chciałbym jakieś 4 do 6 większych spokojnych ryb. Najlepsze byłyby skalary, ale boję się, że mi zjedzą neony jak urosną. Dlatego zastanawiam się nad akarą z Maroni. Rybka spokojna, duża, wodę lubi podobną jak moja obsada. Pytanie tylko czy dobrze będzie się czuła w akwarium bez zakorzenionych roślin. Jeśli nie to jaki inny gatunek polecilibyście? Czy ktoś kto ma z tym gatunkiem doświadczenie mógłby mi odpowiedzieć na to pytanie proszę. No i do specjalistów od kąsaczowatych drugie pytanko: jakiego gatunku stadko wpuścić, żeby się ładnie uzupełniało z neonkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już chcesz amerykańską rybkę, to może by tak południowoamerykańskie zielsko? Bo u nas limnobium gładkiego nie dostaniesz, a gąbczaste to nie SA :D

 

Po usypianiu piachu może się okazać masz za małe akwarium, ale są osiągalne.

 

Na Twoim miejscu zacząłbym mimo wszystko od sprawdzenia parametrów wody. Będziesz je mieć na stronie wodociągów w swojej miejscowości. Czemu to jest istotne? Dla przykładu: w Gliwicach na kranówie odpada wszystko co południowoamerykańskie. Mamy wodę tak twardą, że do BW kupuję demineralkę. Także zacznij od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...