Jump to content

duża, spokojna ryba do biotopu Ameryki Południowej


laponek
 Share

Recommended Posts

Cześć,

 

Witam wszystkich przy okazji pierwszego postu na forum. Po kilku latach przerwy zakładam nowe akwarium. Będzie to 180 litrowy juwel rio 180 ( wymiary i osprzęt tutaj: http://www.juwel.pl/produkt,zestawy-akw ... 180,8.html). W akwarium będzie czarne wewnętrzne tło, czarny piasek, rośliny tylko pływające (Limnobium rozłogowe - Limnobium laevigatum), dużo korzeni. Z rybek na pewno stadko neonów inesa, oteski i kilka kirysków (moje ulubione rybki). Do tego stadko jakiś innych kąsaczowatych (jeszcze nie wiem których). No i chciałbym jakieś 4 do 6 większych spokojnych ryb. Najlepsze byłyby skalary, ale boję się, że mi zjedzą neony jak urosną. Dlatego zastanawiam się nad akarą z Maroni. Rybka spokojna, duża, wodę lubi podobną jak moja obsada. Pytanie tylko czy dobrze będzie się czuła w akwarium bez zakorzenionych roślin. Jeśli nie to jaki inny gatunek polecilibyście? Czy ktoś kto ma z tym gatunkiem doświadczenie mógłby mi odpowiedzieć na to pytanie proszę. No i do specjalistów od kąsaczowatych drugie pytanko: jakiego gatunku stadko wpuścić, żeby się ładnie uzupełniało z neonkami?

Link to comment
Share on other sites

To jak już chcesz amerykańską rybkę, to może by tak południowoamerykańskie zielsko? Bo u nas limnobium gładkiego nie dostaniesz, a gąbczaste to nie SA :D

 

Po usypianiu piachu może się okazać masz za małe akwarium, ale są osiągalne.

 

Na Twoim miejscu zacząłbym mimo wszystko od sprawdzenia parametrów wody. Będziesz je mieć na stronie wodociągów w swojej miejscowości. Czemu to jest istotne? Dla przykładu: w Gliwicach na kranówie odpada wszystko co południowoamerykańskie. Mamy wodę tak twardą, że do BW kupuję demineralkę. Także zacznij od tego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...