Skocz do zawartości

Moje akwarium...


Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 30l mieszcza sie w nim rybki : 2 kiryski pstre , 2 molinezje ostrouste, 2 danio pregowane , 2 gupiki pawie oczko i 19 małych gupiczków w kojcu . Czy to nie jest przesada narazie nie mam pokrywy ale moze cos sie znajdzie , gdy gupiki dorosna i beda mialy dwa miesiące oddam je do zologicznego , (jestem poczatkujacy ale przed założeniem akwarium zastanawiałem się 2 miesiące ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium 30l mieszcza sie w nim rybki : 2 kiryski pstre , 2 molinezje ostrouste, 2 danio pregowane , 2 gupiki pawie oczko i 19 małych gupiczków w kojcu . Czy to nie jest przesada narazie nie mam pokrywy ale moze cos sie znajdzie , gdy gupiki dorosna i beda mialy dwa miesiące oddam je do zologicznego , (jestem poczatkujacy ale przed założeniem akwarium zastanawiałem się 2 miesiące ).

no to tak, molinezje oddaj :-) prawdopodobnie zaczną chorować i niestety szybciej padną :( to rybki, które wymagają dużego zbiornika ok 100L minimum, uwierz, że rosną duże :-)

 

Kiryski hm... od biedy mogły by być, najlepsze są pigmejki bo rosną do 3cm ;-) Tak czy siak, to rybka stadna na taki zbiornik niestety max 4szt. ale osobiście zamieniłbym je na np krewetki.

 

Danio lubi chłodniejszą wodę a przede wszystkim długie zbiorniki min. 80cm, to również rybka stadna.

 

Gupiki ok. W 30L możesz trzymać 5-6 sztuk, jeżeli nie masz gdzie trzymać później narybku żeby go odchować, to kup sobie 5-6 samcy będziesz miał przynajmniej kolorowo :-)

 

Pokrywę zrób, gupiki i danio mogą ci wyskoczyć :-)

 

Po dwóch miesiącach gupiki są jeszcze zbyt małe. 3-3,5 miesiąca to czas, po którym rybki mają już uwidocznione swoje cechy i pełne barwy i kształt.

 

Powodzenia! :-)

 

ps. Dodaj zdjęcia swojego zbiornika może coś więcej doradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...