Skocz do zawartości

co o tym myślicie- pierwsze akwarium ^^


agnievka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule :)

zaczęłam od 50l zbiornika o następującej obsadzie:

1 szt bojownik

3 szt samiec mieczyka

5 szt samica mieczyka

4 szt danio czerwone

2 szt kiryski (po 2,5 cm dorosłe

2 szt jakiś żółtych ślimaków które ładnie wyglądały w sklepie i świetnie zjadają glony ^^

kilka foto poniżej- bojownika dostałam od koleżanki która go trzymała w 5 l kuli i miał martwicę płetw i był cały czarny. Teraz po płatkach wybarwiających i różnych witaminkach widać,że płetwa odrasta (rosną promienie płetw) i ma kolor taki z czerwonymi pręgami na płetwach :)

post-15182-13685171155167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie na początek radę, żebyś poczytała troszkę o wymaganiach roślin i ryb, które masz.

Tak jak już pisano każdy gatunek ma jakieś wymagania co do wielkości akwarium.

W za małym zbiorniku ryby męczą się, karłowacieją, chorują i zdychają.

Poczytaj też o cyklu azotowym i bakteriach nitryfikacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

1 szt bojownik - może być

3 szt samiec mieczyka - do oddania

5 szt samica mieczyka - do oddania

4 szt danio czerwone - do oddania

2 szt kiryski (po 2,5 cm dorosłe

2 szt jakiś żółtych ślimaków które ładnie wyglądały w sklepie i świetnie zjadają glony ^^ - mogą być

 

Po drugie, jeśli nie zainstalujesz jakiegoś normalnego oświetlenia rośliny ci zgniją po prostu. Jeśli dodałabyś tam jakieś łupiny kokosowe i korzeń to możliwe że byłby to dobry domek dla haremu bojownika. Taki harem(1 samiec + 2-3 samice) i na dno te kiryski co masz(tylko dokup im 5 towarzyszy, tylko i wyłącznie z tego samego gatunku) będą ok, tylko pozbądź się tego co wymieniłem wyżej.

 

W pierwszej kolejności, zanik cokolwiek dokupisz musisz dokonać paru inwestycji, o których piszę poniżej.

Nie widzę grzałki, więc albo jej nie ma albo ją dobrze ukryłaś. Nie wiem czy wiesz, ale bojownik wymaga co najmniej 25st.C. Akwarium musi być przykryte.

U szklarza taką szybkę za ok. 10zł kupisz, grzałka to wydatek ok. 25zł, oświetlenie to najpoważniejszy wydatek od biedy aquael decolight 11w by dał radę, chociaż możliwe że roślinom to nie wystarczy.(koszt ok. 35zł)

 

Nie odkopuj tematów!

kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...