Skocz do zawartości

60x30x33 profilowane 54l


skuber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od nie dawna jestem posiadaczem akwarium otrzymanym w spadku.

Proszę o opinię na temat obsady akwarium 54 litry, szerokość 60, głębokość min 24, głębokość max 30, wysokość 33.

Pokrywa Wromak W-1, Oświetlenie 1xTL-d 15W

Filtr kubełkowy Minikani 120 basic z pompką w środku akwarium.

Grzałka 25W.

Podłoże - żwirek.

Flora: kilka odnóżek wąkrotki białogłowej i nurzańca spiralnego. Na razie słabiutko rozwinięte i bardzo słabo rośnie, podłoże nie było w ogóle przygotowane ani nie było nawożone. Może macie jakieś propozycje czym nawozić żeby lepiej rosło? Oglądam różne kulki, nawozy ale kompletnie nie wiem co zastosować?

 

Teraz czas na obsadę:

- Kardynałek chiński - 1 szt

- Neon czerwony - 2szt

- Neon Innesa -2 szt

- Mieczyk Hellera - 2 szt (parka)

- Otosek - 2 szt

- Promienniczka Wernera - 1 szt (zakupione 2 ale jedna nie dojechała do akwarium)

- Gupik pawie oczko - 1 szt samica (była parka ale samiec od początku chował się po kątach jakby się czegoś bał a wczoraj znalazłem go na dnie).

Czyli aktualnie 11 szt.

Jestem początkujący, trochę czytałem ale jak na razie mam mętlik w głowie od nadmiaru różnych informacji i opinii, dlatego proszę was o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada do kompletnej reorganizacji.

Teraz czas na obsadę:

- Kardynałek chiński - 1 szt

- Neon czerwony - 2szt

- Neon Innesa -2 szt

- Mieczyk Hellera - 2 szt (parka)

- Otosek - 2 szt

- Promienniczka Wernera - 1 szt (zakupione 2 ale jedna nie dojechała do akwarium)

- Gupik pawie oczko - 1 szt samica (była parka ale samiec od początku chował się po kątach jakby się czegoś bał a wczoraj znalazłem go na dnie).

Kardynałek/neon czerwony/neon Innesa/promieniczka gatunki stadne. 1-2 sztuki to słabe stado. Z tego wybierz sobie jeden gatunek i dokup do 10 sztuk. Akwarium małe na kilka gatunków stadnych pływających w toni. Odradzam kardynałki, wolą chłodniejszą wodę i powinny mieć ciut większe akwarium.

Otoski podobnie jak ww. gatunki są stadne, ale jako że zajmują inne partie zbiornika powinieneś dokupić do ilości 6 sztuk.

Gupik nie powinien być sam, albo dokup samiczek, albo układ żeby był harem.

Na mieczyki za małe akwarium, dorastają czasami nawet do 13cm. Możesz zastąpić je haremem spokrewnionych z nimi platek. Tu masz parę słów o tym co by było gdyby mieczyki zostały tam: 1000l-na-jedna-rybke-t51726.html

 

Podsumowując optymalnie:

- 10x - coś stadnego z Twoich ryb.

- 6x - otoski.

- 1+3 - gupiki pawie oczko.

- 1+3 - platki.

 

Jeśli narybek żyworódek będzie problemem, możesz zostawić same samce u gupików [dla większości ładniejsze] i same samiczki u platek [samce mają drobną agresję wewnątrzgatunkową].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując optymalnie:

- 10x - coś stadnego z Twoich ryb.

- 6x - otoski.

- 1+3 - gupiki pawie oczko.

- 1+3 - platki.

W tej chwili są 2 neony inessa + 2 czerwone, czy dokupić np jeszcze po dwa każdego? Widzę, że trzymają się razem.

Co masz na myśli pod pojęciem:

1+3 - platki.

Nie wiem o jakie ryby ci chodzi.

A co myślicie o Promienniczce Wernera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem pierwsze zmiany.

Wymieniłem kardynałka i promienniczke wernera na neonki, dokupiłem co nieco i obecny stan to

- neonki - 10 szt (8 - inessa, 2 czerwone)

- gupik pawie oczko -3 szt - 1+2

- Otosek - 4 szt

no i na razie jeszcze Mieczyk Hellera 2 szt 1+1 ale w planach jest przekazanie. Chociaż ciężko się z nimi rozstawać bo nieźle się ganiają po akwarium :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...