Jump to content

mikro Intermagu + chelat Fe

miszszczu
 Share

Recommended Posts

Witajcie. Skończyły mi się testy a chwilowo nie narzekam na nadmiar gotówki i ich zakup muszę odłożyć w czasie. Wydaje mi się, że czegoś moim roślinkom brakuje lub mają w nadmiarze. Niestety nie znam nazwy tej roślinki.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Co to może być?

Mimo, że nie mam testów obstawiam że to nie wina Fe, PO4 i NO3 - póki miałem testy to wyniki badań były właściwe, tj PO4 na poziomie 1,5, NO3 około 15, Fe 0,4.

Zmian w aranżacji ani nawożeniu akwa nie było. Jedynie kombinuję z właściwym ustaleniem nawożenia mikro, bo przy właściwych proporcjach makroelementów mam zielony pył na szybach.

Obstawiam zatem że to coś z mikro (nie wiem może Mn) dlatego chciałbym przerzucić się na Intermag wzbogacony Fe (wg Łorena należy równać do Mn 0,08 mg/l). I tu zaczyna się problem, jak poprawnie to zbilansować - i dozować, aby nie zaszkodzić - testów wszak na to nie ma.

Akwarium 112l, dosyć gęsto obsadzone roślinkami, oświetlenie 4x24, butla CO2 z filtrem narurowym.

Poprosiłbym o podanie ile czego z czym zmieszać i jak dozować, zakładając dawki dzienne oraz podmianę wody raz tygodniowo w ilości około 20%

Z góry dziękuję za pomoc

Z nikąd pomocy - więc spróbuję pomóc sobie sam a wy proszę tylko sprawdźcie

100 ml intermagu + 35 gram chelatu 8% Fe - to uzupełniam wodą destylowaną do 1l

na moje akwa 112l (dajmy na to że netto będzie 100l wody) przy zadozowaniu 8 ml przez tydzień uzyskam żelazo na poziomie 0,48 mg/l

Sprawdzi ktoś proszę??