Skocz do zawartości

mikro Intermagu + chelat Fe


miszszczu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Skończyły mi się testy a chwilowo nie narzekam na nadmiar gotówki i ich zakup muszę odłożyć w czasie. Wydaje mi się, że czegoś moim roślinkom brakuje lub mają w nadmiarze. Niestety nie znam nazwy tej roślinki.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Co to może być?

Mimo, że nie mam testów obstawiam że to nie wina Fe, PO4 i NO3 - póki miałem testy to wyniki badań były właściwe, tj PO4 na poziomie 1,5, NO3 około 15, Fe 0,4.

Zmian w aranżacji ani nawożeniu akwa nie było. Jedynie kombinuję z właściwym ustaleniem nawożenia mikro, bo przy właściwych proporcjach makroelementów mam zielony pył na szybach.

Obstawiam zatem że to coś z mikro (nie wiem może Mn) dlatego chciałbym przerzucić się na Intermag wzbogacony Fe (wg Łorena należy równać do Mn 0,08 mg/l). I tu zaczyna się problem, jak poprawnie to zbilansować - i dozować, aby nie zaszkodzić - testów wszak na to nie ma.

Akwarium 112l, dosyć gęsto obsadzone roślinkami, oświetlenie 4x24, butla CO2 z filtrem narurowym.

 

Poprosiłbym o podanie ile czego z czym zmieszać i jak dozować, zakładając dawki dzienne oraz podmianę wody raz tygodniowo w ilości około 20%

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nikąd pomocy - więc spróbuję pomóc sobie sam a wy proszę tylko sprawdźcie

 

100 ml intermagu + 35 gram chelatu 8% Fe - to uzupełniam wodą destylowaną do 1l

 

na moje akwa 112l (dajmy na to że netto będzie 100l wody) przy zadozowaniu 8 ml przez tydzień uzyskam żelazo na poziomie 0,48 mg/l

 

Sprawdzi ktoś proszę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...