Skocz do zawartości

Ryba z toksyna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeżyłem ostatnio ciekawą historię, podczas wymiany wody w akwarium zostałem albo ugryziony albo ukłuty przez rybę w palec. Prawdopodobnie ryba wpuściła do krwiobiegu jakąś toksynę ponieważ przez 3 godziny odczuwałem ogromny ból i drętwienie ręki aż do łokcia. Może mi ktoś pomoże ponieważ nie znam nazwy tej ryby, jest to ryba denna, plochliwa podobna do suma koloru brązowego, długość około 10-12 cm.

 

Jeśli ktoś wie co to jest to proszę o pomoc.

Pozdrawiam Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Przeżyłem ostatnio ciekawą historię, podczas wymiany wody w akwarium zostałem albo ugryziony albo ukłuty przez rybę w palec. Prawdopodobnie ryba wpuściła do krwiobiegu jakąś toksynę ponieważ przez 3 godziny odczuwałem ogromny ból i drętwienie ręki aż do łokcia. Może mi ktoś pomoże ponieważ nie znam nazwy tej ryby, jest to ryba denna, plochliwa podobna do suma koloru brązowego, długość około 10-12 cm.

 

Jeśli ktoś wie co to jest to proszę o pomoc.

Pozdrawiam Jurek

Heteropneustes fossilis - sum indyjski zwany też sumem krzaczastym :-) Często spotykane stworzenie w polskich realiah akwariowych ;-) Jeśli komuś w przyszłości zdarzy się , że sum ukłuje go tym swoim kolcem jadowym to niech nie czeka aż mu witka spuchnie tylko biegusiem leci do lekarza rodzinnego. Reakcja anafilaktyczna na jad zwierzęcia róznie może sie skończyć - wiele zalezy od organizmu i .... syfu w wodzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...