Skocz do zawartości

Chore płetwy zbrojnika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zakupiłem 2 dorosłe (2 tyg temu) Zbrojniki Niebieskie- samca i samiczkę oczywiście. Wszystko było w porządku, ale teraz zauważyłem że obydwoje mają jakieś problemy z płetwami. To na zdjęciach. Posiadam też (od 4 tyg) mniejszego tyle że odmiana welonowa złota i jemu akurat nic nie dolega, płetwy w ładnym stanie. Jak im pomóc by nie zdechły?

Temp-24 była teraz poniosłem do 26-27, akwa 100L, Obsada: 3x Zbrojnik Niebieski, 2x Ramireza, 1x Bojownik

Dodam że akwarium jakieś 2 miesiące temu założone.

 

Obecnie tylko takie mogłem zrobić.

Foty:

http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 147ae.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/585/p1110148.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/802/p1110150.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litraż zbiornika

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas

gatunki i ilość ryb

ilość/rodzaj roślin

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.)

temperatura w zbiorniku

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane)

zdjęcie chorej rybki

 

Na zdjęciach mało widać, więc trudno cokolwiek powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było napisane wystarczy tylko dokładnie przeczytać!

100L

Zbiornik był założony ok 2 miesiące temu, w tym miesiąc dojrzewał bez ryb (tylko rośliny)

Są dwa filtry- kaskada do 150L i wewnętrzny do 100L

3x Zbrojnik niebieski (w tym 2 dorosłe i jeden młody welon-złoty, młody jest tylko tymczasowo)

1x bojownik

2x Ramireza

Mech jawajski, Gałęzatka, Mikrozorium oskrzydlone i coś co nie wiem jak się nazywa... taka zielona jakby kapusta pekińska, leży na dnie bez korzeni, jakby pofałdowana i poplątana tasiemka.

inne sprzęty: brzęczyk, grzałka.

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.: Easy life w dawce mniejszej niż zalecana i Carbo.

parametry wody: niestety mam tylko pH-ok 7, 7,5

temperatura w zbiorniku: Była 24, lecz podniosłem w ciągu trzech dni do 28.

Podmiana wody co tydzień ok 10L

Wszystko zaczęło się jak kupiłem glonojady dwa stare, po kilku dniach miały postrzępione i porwane końce płetw po czym wdała się martwica (tem była wtedy na 24). Podałem podwójną dawkę FMC zoolka i co dziwne w tym samym czasie podania leku na samu Ramirezy pojawiły się kropki (ospa), oczywiście nie lałem nic więcej tylko stopniowo podniosłem temperaturę do 28 ( po 1 dniu wszystkie kropki zniknęły) Płetwy Zbrojników też zaczęły się goić, strzępki zrosły się i wygładziły, więc jakaś poprawa jest. Po 2 dniach podmieniłem ok 30% wody i uzupełniłem FMC i znów to samo... U samca Ramirezy znów pojawiły się kropki i w dodatku ospa zaatakowała również Zbrojnika złocistego. Po kolejnych dwóch dniach znów podmieniłem wodę i tym razem zastosowałem zieleń malachitową w troszkę większej dawce (zamiast 10 ml wlałem 13 ml, całość co zostało wylałem) Dzisiaj rano wstaje, sprawdzam co się zmieniło i zauważyłem że zbrojnik złocisty ma spuchnięty brzuszek i siedzi przy lustrze wody pod wylotem kaskady na szybie ( zwykle w dzień się chowa) NIE MOGĘ SOBIE Z TYM PORADZIĆ WIĘC ZNÓW PROSZĘ WAS O POMOC. Zamierzam podmienić wodę, gdyż podejrzewam że spuchnięty brzuch jest od zieleni- ponoć szkodzi zbrojnikom. Co Wy o tym sądzicie? Jakieś leczenie np. w soli czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...