Skocz do zawartości

Bambus otruł ryby?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema

wczoraj wstawiłem sobie do akwarium bambusa roślinkę żywą nie suchy kawałek drewna bo ładnie wyglądała i w_ogóle i dzisiaj wracając do domu zastały mnie 4 trupy gupik dwa neonki i płatka myślicie że to może być przez ta roślinę? czy to coś innego wkładał ktoś już kiedyś takiego bambusa pod wodę?

pozdr

 

mod: pierwszy post a takie błędy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze był moczony w jakiejś chemii ten Twoj bambus. i wydaje mi się to całkiem prawdopodobne.

ewentualnie jest mnóstwo innych powodów, ale to musisz podać objawy, warunki hodowli, parametry wody... a nie taki tam post z błędami i w zgadywanie się mamy bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja tez na razie nieznam zadnych parametrow wody wiem ze wczesniej bylo wszytsko ok

sa dwie opcje albo ten bambus albo jak wczoraj kupilem dwie czarne molinezje cos mi przyniosla ktoras ale czy wtedy padly by tylko te 4?

 

aha i jeszcze jedno co robic z roslinami zeby miec pewnosc ze nie majana sobie zadnych chamikaliow? chcialem wlozyc sobie do srodka kokosa takiego fajnego co mam z nim najpierw zrobic wygotowac jakos"?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przygotowaniu kokosa jest dużo tematów w "zrób to sam". ogólnie wygotować w osolonej wodzie a potem wymoczyć w normalnej.

 

jeśli chodzi o rośliny to przede wszytskim nie należy wkładać do akwarium roślin które nie są wodne, bo będą gnić. w ogóle zanim coś włożysz do akwarium to sie zastanów 2 razy, czy nie wydzieli jakichś szkodliwych związków albo nie zmieni parametrów wody (np muszle). roślinę wodną po przyniesieniu do domu należy wyjąć z koszyczka i dokłądnie umyć a dopiero potem posadzić w akwarium. (jeśli boisz sie ślimaków to można dodatkowo odkazić lub zrobić kwarantanne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...