Skocz do zawartości

padły mi otosy


Dori
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejrzałam forum i parę stron internetowych jak sugeruje moderator, wczesniej zasiegałam informacji w dwóch sklepach.

 

Akwarium Tetra 24x25x35, temp.27

od 8 tygodni

Filtr Tetra był w zestawie, od tego czasu raz wymieniony

rosliny, piasek, korzeń, kamień, uzdatniacz wody tetra wg przepisu

poczatkowo cztery slimaki ukryte w roslinach zakupionych, odłowione, do dwóch tychodni plaga maleńkich slimaków, inego rodzaju niz te pierwsze, które ciagle wyjmuję szczypcami - tu pewnie smiech akwarystów, ale nie wiem co robić a akwarysta jestem z przypadku-pokrótce

kupiłam dziecku bojownika do akwa 1,8 l, mąż swtierdził że to straszne meczyc go w takich warunkach.

na drugi dzień wizyta w sklepie na przymorzu i wybór akwarium jak wyżej, od słowa do słowa wyszliśmy z wszystkim co powyżej plus

2 gupiki samce, 1 samiczka, intuicja podpowiadała ze nie mozna z bojownikami ale sprzedawca zapewniał ze tak wskazując na przykład sklepowego akwarium.

Po 2 tyg od założenia zakup krewetek (4 czerwone)

Po trzech dniach padł samiec gupik, po 2 tyg drugi leżał na dnie zjedzony, po 3 tygodniach urodziły się małe, odłowiłam szt.6, bojownika też odłowiłam

małe przezyły i są juz w dużym akwarium, po 5 tyg nastepne małe (31) od tej samej samiczki, odłowione na krótki czas ale po dobrych doswiadczeniach pierwszego "miotu" wpuszczone do dużego akwa, mysle sobie przezyją najsilniejsze, akwa mam małe,a, dzieci nie

chciały ich oddać- przeżyło 6, inne wpadły do filtra.

Od początku był problem z glonami , jedni sprzedawcy mowili ze za mało światła inni za duzo, lampe w zestawie świecę 10-12 h

poradzili kupic 2 otosy, przeżyły 4 tyg. własnie dzisiaj padł drugi

Dzisiaj zobaczyłam dwa dziwne robale , czarne patyczki dł ok. 1 cm, ogon w kształcie litery Y, mam wrażenie ze wczesniej widziałam zielonego ale myslałam ze to listek kt. własnie wpadał do filtra.

 

troche długo powyżej ale teraz pytanie, czy warunki są złe jeśli krewetki mają się dobrze? czy otosy były chore zakupione bo padły w odstępie 5 dni? i co z tymi robalami i ślimakami?

 

Zwróć uwagę na pisownię//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te małe ślimaki to zatoczki chyba i zjedzą je inne nazywają się helenki. Otoski to trudne ryby w pielęgnacji, potrafią nagle paść i nie do końca wiadomo czemu.

Co do baniaka to powinien dojrzewać 2-4 tygodnie bez ryb, z samymi roślinami, najlepiej bez chemii, bo po co?

Problem z glonami to właśnie może być skutek tego wszystkiego co zrobiłeś. Bojownik może być z gupikami, lecz w tak małym akwarium to nie koniecznie może być zgoda.

Czasem trafi się wyjątkowo agresywny samiec i nic nie zrobisz. Poczytaj o obiegu azotowym i na spokojnie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...