Skocz do zawartości

Jakie to glony i jak z nimi walczyć?


matulek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niecałego miesiąca posiadam niewielkie akwarium z żółwiem żółtolicym:)

Na początku po zamontowaniu lampy UV dla żółwia zaczęły się pojawiać glony na kamieniu. na którym żółw się opala, ale to chyba normalne?;)

Gorzej, że ostatnio pojawiły się na kamyczkach i na sztucznej roślinie takie włoskowate glony, nie wiem co to i jak z tym walczyć.

Dzisiaj dokupiłem krewetki i kilka neonków, coby żółw miał co ganiać;)

 

oto fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1: Trzymasz neony z żółwiem!? Przecież nawet jeśli nie skończą jako pokarm to jak się będą czuły w jednym akwarium z żółwiem? Ciągły stres nie sprzyja hodowli.

Po 2: Sztuczna roślinka - tego nikt nikomu nie poleca, ale cóż.

Po 3: Co do glonów to tu masz temat który powinien ci pomóc: poradnik-zwalczania-glonow-t27818.html . Ty jeśli się nie mylę masz w swoim akwarium zielenice.

A i mam pytanie. Ile litrów ma to akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony powoli się przyzwyczajają;)

Hmmm....jakby tak Ciebie wpuścić do basenu z krokodylem to ciekawe czy Ty byś się przyzwyczaił.? Myślę że powoli jakoś też dałbyś radę o ile byś nie został zjedzony :lol:

Roślinka sztuczna, bo inne po tygodniu znikają.

Bo są zjadane przez żółwia a jeśli nawet nie, to z nadmiaru azotanów rozpuszczają sie w wodzie.

Co do wielkości to jest to akwarium 40 litrowe. Takie w kwadracie.

Żółwiowi wystarczy na razie ale ryby trzeba odłowić bo pływają w odchodach żółwia - no chyba ze sprawia Ci satysfakcję widok umierających żywych stworzeń to zostaw jak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...