Jump to content

Gaśnica jako butla CO2 (?)


Recommended Posts

Kiedyś słyszałem o możliwości przerobienia gaśnicy na butlę do CO2. Jak to wszystko ogarnąć, jakie części będę potrzebował i czy jej wydajność jest równie duża co specjalistycznych sprzętów? Bo raczej bimbrownia się nie sprawdzi na 260L... a szkoda.

Link to comment
Share on other sites

mam gaśnice samochodowe proszkowe, gaśnice śniegowe, dostęp do elektrozaworów, reduktorów, węży wysokociśnieniowych, i innych tego typu dupereli... mój ojciec ma warsztat spawalniczy i ma sporo takich elementów.

Link to comment
Share on other sites

w tym co dalej ma iśc poza tą butlą, sporo przeglądałem i jedni mają jakieś analogowe zegary dodatkowe, kroplomierze, zaworki, duperelki, drabinki do bąbelków. więc mam wątpliwości czy od gaśnicy może iść już wąż do akwarium do dyfuzora czy po drodze jest coś jeszcze do zamontowania i czy na butli śniegowej nie trzeba nic zamieniać.

Link to comment
Share on other sites

Kirysek ja chciałem zrobić butlę do Co2 z gaśnicy ale nikt ci sie nie podejmie napełnienia tego

bo mam znajomego co napełnia butle co2 spożywczym do barów do piwa i tłumaczył mi ze butla do co2 musi mieć minimum 190bar a gaśnice mają max 130 i mogło by ją rozsadzić przy napełnianiu lub już u ciebie w domu więc nikt nie podejmie tego ryzyka

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
 Share

×
×
  • Create New...