Skocz do zawartości

Okrzemiki - ilość światła


Asters79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Waszym zdaniem lepiej przy walce z okrzemikami jest ograniczenie światła poprzez:

a) skrócenie czasu oświetlenia przy tej samej mocy oświetlania

b) zmniejszenie mocy świetlówek przy tym samym czasie oświetlania

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Żadna z tych opcji w tym nie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Waszym zdaniem lepiej przy walce z okrzemikami jest ograniczenie światła poprzez:

a) skrócenie czasu oświetlenia przy tej samej mocy oświetlania

b) zmniejszenie mocy świetlówek przy tym samym czasie oświetlania

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Żadna z tych opcji w tym nie pomoże.

Czyli Twoim zdaniem nie ma sensu walczyć z okrzemikami ilością światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podłączę się do tematu z okrzemkami ponieważ moja sytuacja wygląda tak akwarium ma 250l i istnieje od ok dwóch lat na początku miałem problem z sinicami i krasnorostami po zmniejszeniu oświetlenia i laniu easy carbo mam je z głowy natomiast rozpoczęła się inwazja okrzemek i teraz boję się, że jak zwiększę znowu oświetlenie to okrzemki znikną a wrócą krasnorosty macie jakieś inne pomysły??

okrzemki usadowiły się głównie na anubiasach bo mam ich sporo i trochę były na kryptokorynie ale usunołem z niej najbardziej zaatakowane liście co prawda mógłbym brać gąbkę i czyścić liście anubiasów ale jest ich dużo i robiłem to kilka razy ale to strasznie dużo czasu zajmuje i nie wszędzie mogę dokładnie wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wiem, że moje rybki mają za dużo światła to zapalam im światło tylko raz dziennie. Tak na godzinkę, lub dwie. Wiadomo, nie za dużo bo prąd też kosztuje. Myślę, że w twoim przypadku będzie tak samo. Skróć czas naświetlania, rybki nie odczują dyskomfortu, a będą czuły się lepiej.

 

nemo130: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...