Skocz do zawartości

Kilka pytań nowicjusz.


Grz3si3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy jeśli w akwarium 200l 100x50hx40 mam dość spory ruch tafli jest konieczne dodatkowe napowietrzenie ?(Pyszczaki Saulosi)

2. Czy konieczne jest całodniowe oświetlenie akwarium ? Póki co włączam oświetlenie od 8-21. Czy oświetlenie ma jakiś wpływ na wybarwienie się rybek ?

3. Po czym można zauważyć, że rybki są przekarmione bądź nie dożywione ?

4. Jaki pokarm jest lepszy w płatkach czy granulacie ?

 

5. Zastanawiam się nad drugim akwarium 200l wielogatunkowym. Interesują mnie barwne rybki (różnorodność kolorów w akwarium).

- Jaka obsade można dołożyć do haremu bojownika syjamskiego ?

- Czy można wrzucić brzanke rekinia do akwa 200l(albo jakie było by odpowiednie akwa pod ten gatunek i jaką obsade można byłoby dołożyć ?

- Może wy macie jakieś inne propozycje obsady "kolorowych rybek" ?

 

Kilka podpowiedzi obsady.

 

Rybki które mi sie podobają:

-Bojownik

-Zbronik złoty

-Danio czerwone

-Pięlegnice kakadu

-Neon inessa

-Brzanka rekinia

-Trzciniak

-Księzniczka Burundii

-Pielegniczka Ramireza

 

Chciałbym żeby wizualnie akwarium sprawiało wrażenie dużej ilości ryb ale oczywiście głownie zależy mi na tym żeby bylo im w nim dobrze ;)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadaj wodę w kranie.

 

Świeć jakieś 8-10 godzin, poranne światło i wieczorne powinno pochodzić z innych źródeł niż świetlówka w pokrywie (cykl dobowy), czyli np z włączonego światła w pokoju czy po prostu rozproszonego w pokoju światła słonecznego. Ogólnie Tanganika powinna mieć jakiekolwiek oświetlenie 16/24.

 

Co do brzanki rekiniej - pierwszy podklejony temat w dziale obsad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli Brzanka odpada. A chciałbym na razie tak troszkę po teoryzować nie mam czym na obecną chwilę zbadać parametrów wody. Jaką obsadę proponowalibyście z wyżej wymienionych ryb ? Oczywiście mogą też być całkiem inne obsady ale chciałbym mieć "ciekawe" akwarium.(Wiem, że to indywidualna kwestia co się komu podoba ale może któraś z podanych propozycji mi również przypadnie do gustu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odmiana barwna. Danio czerwone to danio pręgowane w formie barwnej. Danio są bardzo ciekawskie i ich ławica jest bardzo aktywna. Może to irytować inne ryby.

 

Jeśli chcesz mieć danio, to raczej podążaj w stronę Azji.

 

Gurami drobnołuskie, bojowniki, danio, bocje karłowate na dno, duże krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...