Skocz do zawartości

Problem z korzeniem z lasu


rybcio222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam akwarystów, w dniu dzisiejszym znalazłem kilka bardzo fajnych korzeni w lesie w dolinie w bardzo podmokłym miejscu i jest kilka małych korzeni i jeden duży ten duży jest lekko fioletowo - siwy, a tamte małe żółto pomarańczowo brązowe. Korzenie znalazłem wilgotne i zamoczyłem w solance.Czy ten fioletowy korzeń jest ok ?? ile muszę je moczyć?? z góry dzięki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj rozmawiałem ze stolarzem i powiedzał że to tylko sinizna i że to korzeń dębowy więc wszystko ok, korzenia nie suszyłem i od razu do solanki, woda w której są korzenie zrobiła się prawie czarna. Ile ten korzeń powinien się moczyć w solance?? ( nie chcę suszyć korzenia ponieważ jest dość duży i nie mam czasu go suszyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że właśnie ze stolarzem piszesz.

Niewysuszony korzeń może pleśnieć w akwarium,możliwy kłopot.

Możesz go moczyć do skutku najlepiej w gorącej wodzie i zamieniając ją na czystą w miarę potrzeby.Z dębczakiem łatwo nie będzie jeśli jest gruby,może kilka osób się nie zgodzi ale widzę że nie tylko ja byłem zdziwiony kiedy kilka razy go gotowałem w przekonaniu że nie zrobi herbaty z wody w akwarium,a potem rozczarowanie,nadal barwi wodę.

W gorącej będzie szybciej puszczał garbniki w akwarium niekoniecznie,mój jeden grubas 3 miesiące barwił wodę w akwarium,poza tym że woda była lekko herbaciana to bynajmniej innych minusów nie dostrzegłem.Wiele ryb lepiej się czuje w takiej wodzie.

Lepiej go wysusz w piekarniku jak da radę dajesz 90C i tak z kilka godzin niech schnie,dąb jest ciężki powinien nawet nie całkiem nasiąknięty wodą utonąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czyli co zawsze będzie barwił wodę na herbatę ?? on jest około 50cm długi i z 5-7 gruby a z tym suszeniem jeśli nie wysuszę tylko wymoczę będzie ok (wiem istnieje możliwość spleśnienia). I jeszcze raz ile będzie się moczył wystarczy tydzień czy może miesiąc ?

nie wiem czy to aktualny masz problem jeszcze ,ale znalazłem bardzo dobry sposób na uwalniające się garbniki z korzeni...a mianowicie do akwarium dodać soli akwarystycznej z filtrem UV który sprawia iż garbniki uwalniające się do wody zostają tak jakby wyklarowane właśnie przez znajdujący się w soli filtr UV ,może jedyna wada to to ,że woda staje się błękitna...ale jak to mawiał Shrek z dwojga złego lepiej w tę stronę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...