Skocz do zawartości

[220l] Nowy apartament. Aktualizacja Str. 3, 4, 5, 7


emio_ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tanganika zna właśnie około 7 rodzajów, a w gatunku synodontis jest ich właśnie masa.

trochę na odwrót ;) , pewnie w rodzaju Synodontis jest 7 gatunków w Tanganice :PP:

 

Teoretycznie kirysków dawno powinno już nie być.

A to niekoniecznie , ja miałem kiryśnika czarnoplamego , niby uosobienie spokoju, a podporządkował sobie wszystkie sumy bardziej agresywne i większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tanganika zna właśnie około 7 rodzajów, a w gatunku synodontis jest ich właśnie masa.

trochę na odwrót ;) , pewnie w rodzaju Synodontis jest 7 gatunków w Tanganice :PP:

Wszyscy wiemy, o co chodzi ;)

 

Bardzo dziękuję wszystkim osobom z forum, które udzieliły mi pomocy i w pewnym stopniu przyczyniły się do tworzenia tego kawałka rzeki, w szczególności dziękuję koledze Atreyu i koledze Sverting. Nie obyło się oczywiście bez krytyki, którą jak najbardziej należy przyjąć i wyciągać wnioski - o tym należy bezwzględnie pamiętać !!

 

Udało mi się chwycić małych wariatów, pierwszy raz całe stadko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zbieraj pięniądz na 1k litrów

Nie to jest problemem, lecz przepisy budowlane. Aczkolwiek przeglądając wczoraj oferty sprzedaży akwa w moim rejonie, trafiłem na ciekawe ogłoszenie z Londynu :D Akwarium z szafką i 2 kubłami Eheim'a, wymiary: 260x70x70, szkło 18mm, spód 25mm. Używane pół roku, cena: 650 funa :bije: Mimo, że na chwilę obecną nie mam miejsca i nie mogę go stworzyć, pozostaje mi wierzyć, że takich ofert będzie więcej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o skimer, jak jest z jego eksploatacją a właściwie z czyszczeniem oraz podczas pracy czy górna część nie zatyka się śmieciami, które zwykle pływają po powierzchni.

Nie jestem w stanie jeszcze dokładnie określić, ponieważ skimmer pracuje pierwszy tydzień. Musiałem zmodyfikować górną część, gdyż działa to jak pływak. Nie wynurzał się na odpowiednią wysokość, blokowała go dodatkowa szyba łącząca w akwa i musiałem go przyciąć. Posiada wygodną regulację, ustawiłem na taką samą siłę wyciągania z dołu i z powierzchni. Powiem tak: mam krystalicznie czyściutką taflę wody, a wszystkie większe paprochy itp. zatrzymują się na grzebieniu (pływaku) skimmera.

Oraz czy jest jakaś zauważalna różnica w wydajności e901?

Wydaje mi się, że skimmer nie zmieni wydajności filtra. Jest w pełni rozbieralny i mamy dostęp do każdego zakamarka, ale kanał spadku wody z góry jest szerokości 2,5cm, czyli więcej niż węże od kubła. Nie ma opcji, żeby się zapchał lub widocznie stracił na wydajności :)

 

U mnie standardowo, weekendowa podmiana wody, 50 litrów RO. Zaciekawiły mnie dziś w sklepie roślinki o nazwie Pogostemon Helferi. Zrobiłem z nich mini park w środkowej części rzeki, zobaczymy jak się przyjmą, a obok Anubiasa Gigantea, stanął Anubias Hastifolia. Grzałka na widoku, za tydzień zajmie miejsce wewnętrznego Eheima.

 

Parametry wody stałe:

 

NO3 - 6-8

NO2 - 0

GH - 4d

KH - 4

pH - 6,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Jak co tydzień, dzielę się z Państwem swoim kawałkiem natury. Troszkę się pozmieniało, a mianowicie usunięte zostały filtry wewnętrzne (JBL pracuje już 2 tygodnie). Wymianie uległo oświetlenie: nowe T8 Silvania Standard 865 Daylight 6500K i T8 Hagen Aqua-Glo 18000K. Również korzeń po prawej stronie obrósł w kilka nowych anubiasów, i posadziłem Microsorium pteropus, chcę trochę poeksperymentować z większym korzeniem, lecz najpierw sprawdzę, czy roślinie spodobają się moje warunki. Mam również i przykrą wiadomość. Jeden z sumików został zaatakowany przez ospę. Jakiś czas temu miałem obawy o zbrojnika, ale nie byłem do końca pewny. Tym razem jestem pewny w 100%. Nie mam jednak powodu do paniki. Mam małą buteleczkę Ichtiosanu, jednak kupiłem dodatkowo mniej znany w Polsce lek Anti White Spot firmy Interpet. Głowne składniki to formaldoksym i zieleń malachitowa. Sama firma jak i produkty z tej serii (choroby ryb i roślin) są cenione i polecane przez akwarystów w UK. Sposób użycia: podmiana wody, rozcieńczenie preparatu i aplikacja pierwszego i czwartego dnia. Leczenie trwa do 8 dni (w zaawansowanych stanach). Tu bardzo fajna uwaga producenta: lek bezpieczny dla podłoża biologicznego, należy bezwzględnie usunąć tylko zeolit i węgiel. Dodatkowo należy zwiększyć napowietrzanie. Na pierwszym zdjęciu baniak tuż po wprowadzeniu leku, na ostatnim chory sum, walka trwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i leczenie zakończyło się powodzeniem. Standardowo cotygodniowa podmiana i powrót Eheima do środka, tym razem z wkładem węglowym, popracuje kilka tygodni... Nie pasuje mi jednak ten nurzaniec, więc postanowiłem, że zastąpię go Microsorium pteropus, niestety nie było aż tyle, żebym mógł obsadzić cały tył dużego korzenia i nurzaniec postoi jeszcze tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich pasjonatów akwarystyki. Po 2 tygodniowej nieobecności prezentuje po raz kolejny, trochę zmienione akwa. Mianowicie pojawił się w znacznej ilości Microsorium Pteropus i Limnophilia Heterophylia. Również Hygrophila Guanensis rośnie gęściej. Dorzuciłem 2 mniejsze korzenie (więcej kryjówek), ponieważ Pictusy powoli zaznaczają swoje obszary w zbiorniku.

 

Nie wiem, jak dla waszych oczu, ale dla moich przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimek, chciałeś i masz ! A teraz moje pytanie do doświadczonych rolników, mianowicie, zdarzyło mi się odratować pożółkłe rośliny, ale jeśli chodzi o mech - mam styczność pierwszy raz w życiu :) Zamówiłem ze sklepu przez internet, jednak jakiś imbecyl wysłał paczkę w czwartek i leżała do dziś na poczcie, przez co zielsko zżółkło. Pytanie: czy mech się zregeneruje ?? Jest to mech jawajski. Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobry wieczór :)

Niestety byłem zmuszony oddać brzanki (zaczynały obgryzać kirysy i bardzo drażniły Labeo). Długo zastanawiałem się, jakie inne ryby będą pasować do reszty ekipy i zdecydowałem się na labiryntowe. Prezentuję Państwu jedne z najładniejszych przedstawicieli rodziny guramiowatych: Colisa fasciata - Prętnik Pręgowany, 2 samice i jeden samiec. Ryby pływają u mnie już 4 dni i z dnia na dzień są coraz bardziej towarzyskie. Zanim pojawią się niektóre komentarze: nie będzie żadnego pola ryżowego ani kanału nawadniającego. Te ryby występują także w jeziorach i rozlewiskach (Nepal).

Zastanawiam się nad kolejnymi 3-4 rybami, które osiągną maksymalnie 15 cm i zamieszkają górną/środkową część akwa. Co powiecie na 2 pary skalarów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverting, dobrze wiesz, że głównymi rybami w akwa są sumy, chciałem tylko kilka większych do górnej partii zbiornika. Zastanawiam się, co jeszcze tu dołożyć. Myślałem o prętnikach trójbarwnych, ale z tego co czytam, nie powinno się ich chyba mieszać. Mój wybór to chyba 2 pary skalarów. I będzie akwarium towarzyskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...