Skocz do zawartości

Śmierdząca woda


BellatriksL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;D

Jestem tu nowa więc powiem od razu, że mam 2 akwaria od roku (40l i 60l).

I mam problem z wodą w 60l. Wczoraj zrobiłam restart akwarium bo woda mi zmętniała i okropnie śmierdziała, ale to była wina żwirku, który zmieniłam na grubszy 4-5mm), dałam korzeń (wyczyszczony), kamienie (też ze starego akwa) i nowe rośliny dokładnie przygotowane tak jak powinno się przygotowywać. Obsada to 2 molinezje, 3 mieczyki, glonojad i chyba 7 krewetek babaulti(tylko nie wiem czy jeszcze tam są bo żadnej jeszcze nie widziałam od wpuszczenia).

Woda zmętniała, i śmierdzi jak "kiszona kapusta". Filtr mam domowej roboty od początku ten sam i się sprawdzał nawet przy większej obsadzie, oświetlenie i napowietrzanie to samo. Jedyne co zmieniłam to więcej roślin bo teraz mam sporo małych sadzonek a wcześniej miałam 2.

 

Nie wiem co jest z tą wodą i jak to naprawić..... Pomocy!!!

 

Tylko nie mówcie o karmieniu, bo karmie jest tak samo od zawsze (2 razy dziennie małe porcje), a na podmiane wody to troche za wcześnie skoro wczoraj założyłam od nowa zbiornik...

// Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka rodzajów mchów, roślinek łodygowych, 3 mieczyki, 2 molinezje, glonojada, i chyba krewetki. Kilka kamieni na kamyki napowietrzające. Tylna ścianka z kamienia.

 

 

Zdjęcia większego (tylko jest w nim troche mniej wody bo robię podmianę) i małego (ten z zielonym tłem- nic praktycznie się w nim nie różni ale małe od początku funkcjonuje bardzo dobrze) a z dużym zawsze były problemy.

 

http://www.photoblog.pl/bellatriksl/131951015/male.html

http://www.photoblog.pl/bellatriksl/131950882/duze.html

 

 

Jak glonojad urośnie to oddam bratu bo on ma 200l bo już jeden urósł i miał 18cm (spory jak na takie akwa), a mieczyki się pięknie rozmnażają i rosną bardzo duże a małe oddaję ;D Obsadę redukuję jeśli jest ryb za dużo ;D na razie o obsadę się nie martwię...

 

 

Podmieniłam 50% wody ale w pokoju nie da się wytrzymać...

 

// Skąd takie pogorszenie pisowni? Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium nie wystarczy mieć jakiś tam filtr ,może być własnej roboty,ale pod warunkiem że zapewni dobrą cyrkulację wody w zbiorniku,a ten na pewno tego nie robi. Pomijam obsadę która jest do zredukowania i szokiem jest dla mnie jaką ten filtr ma powierzchnię filtracyjną przy tej obsadzie

Zbadaj wodę w czym te ryby pływają.To że żyją nie znaczy że mają dobre warunki.

Wyniki testów kropelkowych na no2,no3,ph to minimalne jakie powinny się znaleźć w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do parametrów to na razie nie wiem, ale w małym są takie same lub bardzo podobne i jak zakładałam i przy następnym restarcie nic z wodą nie było... Filtr działał cały rok bardzo dobrze nawet przy 2 bardzo dużych welonach i glonojadzie gigancie które oddałam... Postaram się go rozmontować i sprawdzić czy coś jest nie tak ale przecież dawniej przy welonach woda nie kisła chociaż filtr często zamulał nawet na pare dni...

 

A tak wgl to to co widac na zdj to tylko pompa, ktora wciąga wodę. Filtr jest w szafce pod akwa, a wylot jest z drugiej strony akwarium.

 

 

Ale dzisiaj pojadę kupię nowy filtr.... Może to coś zmieni ;)

 

 

// Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...