Skocz do zawartości

Rybki łatwe do rozmnażania


karolina22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zapytać jakie znacie rybki łatwe do rozmnożenia. Chodzi mi o ryby składające ikrę. Jedyna ryba jajorodna, którą udało mi się rozmnożyć i odchować narybek, to zbrojnik niebieski.Mam także kiryski i neonki, ale one podobno są ciężkie więc nie próbowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiryski i neonki ale one podobno są ciężkie więc nie prubowałam.

 

Co do kirysków to bym się nie zgodził, że to takie trudne w moim akwarium nawet nie wiem skąd pojawiły się 2 maluchy. Mowa o kiryskach panda, nie widziałem żeby składały ikrę tylko po prostu zobaczyłem już trochę podrośnięte sztuki. Od czasu pierwszych maluchów które już podrosły, co jakiś czas pojawia się nowy młody osobnik. Ikry nie odławiam bo jej jeszcze nie widziałem, widziałem natomiast jak samica wbija się w gęstą kępę mchu więc pewnie tam ją przykleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki :D W ciagu 2 miesiecy z 6 sztuk juz mam 12 i jeszcze zyja :D I zdradze Ci, ze na ostatniej gieldzie akwarystyki w Londynie, jeden gupik poszedl za 200 funtow...

 

Brak polskich znakow... telefon

 

 

agunia997- Telefon to nie wytłumaczenie. Jakoś w tym momencie korzystam z telefonu i polskie znaki mam. Można? Można ;) Następnym razem lenistwo zostanie odpowiednio nagrodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwa 60l. Małe ok 10l do odchowania narybku gupika i ok 70l, ale nie napełnione.

 

Bardzo widowiskowe i ciekawe są też tarła labiryntowców np. bojownika, ale tutaj trzeba mieć też rękę na pulsie na bieżąco.

Już kilka razy miałam tarło bojowników (jak było to 70l napełnione) jednak nie potrafiłam odchować narybku i tylko 2 młode rybki dożywały wieku młodzieńczego( było to ok 2 lata temu dlatego o tym nie pisałam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zapytać jakie znacie rybki łatwe do rozmnożenia. Chodzi mi o ryby składające ikrę.

Dawno, dawno temu hodowałam welony i ryby często odbywały tarło. Niestety nigdy nie potrafiłam ogarnąć ikry w porę i w jednej chwili była na dnie/roślinach, a za moment ryby były najedzone, zaś po ikrze nie było już ani śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pielęgnic, widzę że najczęściej ludzie opisują spontaniczne tarła skalarów. A już widziałem żeby wycierały się same w sklepach zoologicznych [!] więc nie może to być arcy trudne.

Tarło skalarów,to jak napisałeś-pikuś .

Ale już utrzymanie ikry,żeby nie pleśniała i odchowanie młodych wymaga starań ;)

 

 

Dawno, dawno temu...

I tak właśnie zaczynają się bajki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarło skalarów,to jak napisałeś-pikuś .

Ale już utrzymanie ikry,żeby nie pleśniała i odchowanie młodych wymaga starań ;)

utrzymanie ikry skalarów nie jest trudne wystarczy woda 23stopnie i przepływ wody

najważniejsze to ja przenieść od razu po złożeniu ponad to skalary które ty wyhodujesz rosną do rozmiarów 2 może 3 razy większych niż ich rodzice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tarło skalarów,to jak napisałeś-pikuś .

Ale już utrzymanie ikry,żeby nie pleśniała i odchowanie młodych wymaga starań ;)

utrzymanie ikry skalarów nie jest trudne wystarczy woda 23stopnie i przepływ wody

najważniejsze to ja przenieść od razu po złożeniu ponad to skalary które ty wyhodujesz rosną do rozmiarów 2 może 3 razy większych niż ich rodzice

:shock::roll:

Mówimy o tych samych rybach?

 

Ps.Zaczynaj zdania wielką literą + znaki interpunkcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli ten wywód:

... ponad to skalary które ty wyhodujesz rosną do rozmiarów 2 może 3 razy większych niż ich rodzice

Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić półmetrowego skalara :roll:

 

Ps.Madk w związku z brakiem Twojej reakcji odnośnie pisowni i tym,że akurat nie ma moda tego działu,pozwolę sobie dać Ci ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 cm wysokości miał mój wyhodowany, no to może bardziej 1,5 raza większe

(pisz sobie z telefonu i wstawiaj znaki interpunkcyjne)

 

Michał84:To nie jest żadna wymówka,gdyby mnie Sławek nie uprzedził,to dostałbyś ostrzeżenie ode mnie.

To że nie potrafisz nawet napisać zdania z wielkiej litery to nie wina telefonu,tylko szkoły,która nie potrafiła nauczyć Cię tak prostych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...