Skocz do zawartości

Podstawka pod akwarium


mierzej16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem taka plastikowa podstawka pod akwarium jest ostatnią rzeczą potrzebną sympatykowi akwarium. Wiadomo, coś tam trzeba podłożyć np. styropian okręcony ozdobną folią (do wyboru do koloru!). Jeżeli tak bardzo chcesz kupić sobie taką podstawkę-proszę bardzo, szpecić to twojego akwarium nie będzie (chroni to podobno akwarium przed rozklejeniem, szczególnie dolnych ścianek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem taka podstawka chroni przed rozklejaniem się mebli pod spodem gdy wymieniałem meble w miejscu gdzie stało moje akwa meble były rozklejone teraz gdy mam nowe meble postanowiłem dokupić taką podkładkę tylko jeszcze nie wiem czy da to jakiś efekt :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda spływająca po zewnętrznej stronie pokrywy wpada do podstawki i dalej nie cieknie :)

i już w niej zostaje?Bo przecież nie zdejmiesz z niej 100-200L akwarium żeby wylać te wodę :mrgreen:

 

Moim zdaniem podstawka jest zbytecznym wydatkiem, lepiej kupić za te pieniądze roślinki. Żeby się meble rozkleiły woda musiałaby ściekać z akwarium co najmniej 2 dni... Ja mam zwykły styropian budowlany grubości 8cm rozłożony na całej komodzie-nie przycięty do wielkości akwarium. Plusy? okleiłam go taśmą izolacyjną dzięki czemu komoda się nie niszczy (nie rysuje), woda spływająca z akwarium zbiera się na styropianie i łatwo można ją zetrzeć. Moim problemem był fakt, iż komoda jest bardzo stara i mogłaby się rozlecieć, ale dzięki grubemu styropianowi ciężar jest rozłożony i póki co jakoś się trzyma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm właśnie rozważam za i przeciw chwilowo mam tą specjalną piankę, ale wyciąłem ją na równo i woda spływająca po ściankach spływa na blat. Narazie się trzyma jakoś ale pewnie po jakimś czasie zacznie puchnąć. No nie wiem cena nie jest wysoka w sklepie 32 zł a na wykonanie szafki dałem 180 zł tak myślę nad większym styropianem jak to będzie wyglądało możesz jakieś fotki wrzucić bym zerknął?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślę nad większym styropianem jak to będzie wyglądało możesz jakieś fotki wrzucić bym zerknął?.

Niestety miałam duży problem ze znalezieniem czarnej taśmy izolacyjnej :shock: dlatego okleiłam go srebrną, chociaż osobiście bardzo razi mnie to w oczy.

 

I sorry za ten nie porządek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...